Piękne, piękniejsze, najpiękniejsze

Ostatni weekend wakacji rozświetliły najpiękniejsze kobiety naszego regionu. Odbyła się Gala Finałowa Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej. Do finału wyborów zakwalifikowały się w tym roku dwadzieścia trzy kandydatki do tytułu miss. To aż o dziewięć więcej, niż w ubiegłym roku, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu pań tym konkursem.

W rozświetlonej sali widowiskowej Arche Hotel, gdzie przygotowano przepiękną scenografię, publiczność w napięciu oczekiwała na rozpoczęcie gali. W tegorocznej edycji, panie prezentowały się na wybiegu w trzech strojach a nie w pięciu, jak to było w roku ubiegłym. W pierwszej odsłonie  mogliśmy podziwiać panie w strojach koktajlowych, co  wzbudziło aplauz na widowni. Piękne kobiety w barwnych strojach, nie dziwi więc reakcja zgromadzonej publiczności.

Drugi pokaz, to pokaz w strojach sportowych. Ostatnia część, to prezentacja w strojach kąpielowych. Ta część konkursu chyba zawsze i wszędzie budzi największe emocje. Nie inaczej było i tym razem. Pokazy te przeplatane były indywidualnymi prezentacjami pań, przygotowanymi tym razem w wersji multimedialnej. Panie opowiadały po krótce o sobie. Czym się zajmują, o swoich dotychczasowych osiągnięciach, o marzeniach i planach na przyszłość. Podczas, gdy panie opowiadały o sobie, na dużym ekranie publiczność mogła podziwiać zdjęcia kandydatek w przeróżnych, często zaskakujących stylizacjach.

Po trzecim, ostatnim pokazie pań w strojach kąpielowych, kandydatki zniknęły za kulisami a jury udało się na obrady. Długo trwały obrady, bo i wybór szalenie trudny, ale w końcu udało się ustalić werdykt. Do półfinału wyborów Miss Polonia, organizator główny Miss Polonia – Igo Art. – przyznał „dzikie karty”, które otrzymały: Krystyna Macherzyńska, Klaudia Kobis, Kornelia Koszczyk, Dżesika Małczak, Kamila Gasińska i Roksana Nierobiś.

Dwa tytuły, Miss Publiczności i Miss Pięknego Uśmiechu zdobyła Kamila Gasińska. Pierwszą Vice Miss została wybrana Patrycja Leśniewska a drugą Vice Miss, Julia Zgajewska. Koronę i tytuł Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej otrzymała z rąk ubiegłorocznej Miss, Mileny Bilskiej, Wiktoria Solecka.

Serdecznie gratulujemy! Gratulujemy również wszystkim paniom, które podjęły się tego wcale nie łatwego wyzwania i wzięły udział w konkursie. Za wszystkie częstochowianki, które wystąpią w półfinale Miss Polonia, trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia.

cz.info.pl; tekst i foto: Kornel Orłowski

miss-polonia-2020-48
miss-polonia-2020-47
miss-polonia-2020-46
miss-polonia-2020-45
miss-polonia-2020-44
miss-polonia-2020-43
miss-polonia-2020-42
miss-polonia-2020-41
miss-polonia-2020-40
miss-polonia-2020-39