Speedrowerowe MŚ w Gminie Poczesna - cz.2

Speedrowerowe Mistrzostwa Świata w Polsce dobiegły końca. Zakończyły się one totalną dominacją reprezentantów Polski, a my jeszcze na chwilę cofamy się do wydarzeń w Gminie Poczesna, gdzie jednego dnia (30.07) rozegrano trzy turnieje eliminacyjne do Indywidualnych MŚ w kategorii Open oraz eliminacje Drużynowych Mistrzostw Świata, a nazajutrz (31.07) kolejne dwa turnieje eliminacyjne oraz repasażowe.

Turnieje środowe przyniosły nam zdecydowanie więcej ścigania oraz emocji, a to za sprawą faktu, iż na starcie pojawili się zdecydowanie bardziej doświadczeni i utytułowani zawodnicy. Na torze oglądaliśmy medalistów mistrzostw świata i Europy - indywidualnych, drużynowych czy w parach. Zwieńczeniem dwudniowego ścigania były turnieje repasażowe, które wciąż przedłużały szansę dla wielu zawodników w walce o życiowy sukces.

Zawody padały łupem odpowiednio - Macieja Stefańskiego oraz Camerona Gilla, a już swój największy sukces w przygodzie speedrowerowej osiągnął Szymon Kowalski. Zawodnik miejscowej Victorii Poczesna, który wciąż uczy się sportowego rzemiosła wywalczył w swoim repasażu siódme miejsce i uzyskał awans do kolejnej fazy.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Waldemar Deska

{gallery}00_fotorelacje/poczesna-ms-sped-2-id-23985:{/gallery}