Zwycięska inauguracja Włókniarza

Dopiero w ostatniej gonitwie rozstrzygnęły się losy spotkania forBET Włókniarza Częstochowa z truly.work Stalą Gorzów. Finalnie inauguracja PGE Ekstraligi pod Jasną Górą zakończyła się rezultatem 47:43!

Początkową przewagę dla forBET Włókniarza zbudowali juniorzy. Jakub Miśkowiak i Michał Gruchalski przewieźli Rafała Karczmarza i debiutującego w PGE Ekstralidze Mateusza Bartkowiaka. W szóstej gonitwie goście odrobili połowę czteropunktowej straty, jednak „Lwy” już bieg później wyprowadziły kontrę, podwójnie pokonując Bartosza Zmarzlika. Przed długą przerwą rezultat wynosił 24:18 dla częstochowian.

Na pierwszy manewr taktyczny Stanisław Chomski zdecydował się w gonitwie dziesiątej. Rafał Karczmarz zmienił wówczas Mateusza Bartkowiaka. Choć goście fenomenalnie wyszli ze startu, Fredrik Lindgren i Adrian Miedziński zdołali przebić się do przodu. Bieg zakończył się rezultatem 4:2 dla gospodarzy, a stan meczu wynosił 35:25.

Mniej pewnymi niż zwykle punktami byli krajowi liderzy truly.work Stali Gorzów – Bartosz Zmarzlik zanotował dwie wpadki w środkowej fazie spotkania, a Krzysztof Kasprzak nie wygrał biegu. W tej sytuacji nieco sensacyjnie ciężar walki z gospodarzami wziął na siebie Anders Thomsen. Po 25-latku w ogóle nie było widać faktu, że debiutował w PGE Ekstralidze.

To właśnie on w duecie ze Zmarzlikiem miał za zadanie uratować mecz dla gości, gdyż Stanisław Chomski desygnował tę samą parę do obu biegów nominowanych. Zadanie? Przywieźć dwa podwójne zwycięstwa i doprowadzić do meczowego remisu. Plany te pokrzyżował Leon Madsen, który triumfował w ostatniej gonitwie i dał forBET Włókniarzowi zwycięstwo na inaugurację!

cz.info.pl, Konrad Cinkowski; foto: Zbigniew Tromczyński

{gallery}00_fotorelacje/wlokniarz-stal-id-23338:120:81:0:0:jquery_magnificpopup:Sleek{/gallery}