Banner Top

11. Jurajski Piknik Rodzinny

Ta impreza zawsze jest udana... 5 października 2014 r. w Sokolich Górach Jury Krakowsko-Częstochowskiej odbył się XI  Jurajski Piknik Rodzinny.

Imprezę  zorganizowali pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 5 w Częstochowie, Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca, Niezależny Klub Biegusów i przedsiębiorca Wiesław Kulej- za wieloletnią pracę na rzecz dzieci odznaczony w  2014 r. Orderem Uśmiechu.

- Jedenaście lat jesteśmy razem, gdyby nie nasi przyjaciele nie byłoby nas tutaj. Zaczynali z nami, a dziś przywożą na Piknik swoje rodziny-mówiła prowadząca piknik pani Alicja Bednarek, witając przybyłych.

Na Pikniku pojawili się mile widziani goście: wychowankowie Ośrodka nr 5 i ich rodziny, wychowankowie Domu Dziecka im. Janusza Korczaka z Kłobucka. Imprezę swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych w osobach: wiceprezydenta Ryszarda Stefaniaka, radnego Janusza Danka i przewodniczącego Rady Miasta Zdzisława Wolskiego.

Tegoroczny Piknik tradycyjnie zainaugurowany został biegiem, a potem zabawa trwała w najlepsze. Pogoda dopisała jak niemal co roku(z jednym wyjątkiem). Nic zatem dziwnego, że nie brakowało chętnych do udziału w sportowych zmaganiach, a było w czym wybierać. Zorganizowano min.: tor przeszkód, rzuty do celu, przeciąganie liny, konkurs jedzenia pierników, wyścigi w workach, konkurs w rzucie piłką rugby(pod okiem zawodników Rugby Club Częstochowa), konkursy plastyczne.

Uczestnicy Pikniku mieli okazję zobaczyć interesujące pokazy: zumbę,  poprowadził instruktor Jakub Szlendak, a nordic walking Leszek Kownacki- instruktor nordic walking wraz z grupą z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słowiku.

Nie sposób wymienić wszystkich atrakcji, które uczestnikom zapewnili organizatorzy. Można było zagrać w paintball, obejrzeć pokazy jazdy na motocyklach zawodników i adeptów Stowarzyszenia CKM Włókniarz, przejechać się na speedrowerze(Lwy Częstochowa) lub koniu z policjantami z częstochowskiej policji konnej, którzy od lat biorą udział w pikniku.

Można było wziąć udział w Torze Małego Komandosa i innych atrakcjach przygotowanych przez komandosów z Lublińca, zobaczyć wóz strażacki i pokaz umiejętności Straży Pożarnej z Olsztyna. Efektowne zgaszenie płonącego ogniska wzbudziło aplauz dzieci i zakończyło Piknik późnym popołudniem. Wspólne biesiadowanie w przyjaznej atmosferze, grillowanie i tańce przy akompaniamencie muzyki zespołu Sami Swoi sprawiły, że nikomu nie spieszyło się do domu.  

-Ta impreza zawsze jest udana. Mamy okazję do wspólnego świętowania, nasze  dzieci  doskonale się bawią, mój syn cały rok czeka na Piknik-mówi mama jednego z podopiecznych Ośrodka.

Jak co roku wszyscy uczestnicy Pikniku zostali nagrodzeni pięknymi medalami i dyplomami, które wręczyli wiceprezydent Ryszard Stefaniak, przewodniczący Rady Miasta  Zdzisław Wolski i dyrektor Ośrodka Małgorzata Mysłek.

Jurajskie Pikniki mają bogatą historię (pierwszy Piknik odbył się w 2003 r). i na trwałe wpisały się w kalendarz częstochowskich imprez. Imprezy tego typu pozwalają udowodnić,   że osoby niepełnosprawne - dzięki wsparciu swoich rodzin oraz ludzi o wielkich sercach - mogą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym i odnosić sukcesy.

Pikniki są też po prostu okazją do wypoczynku, zabawy, rozmowy i integracji. Potwierdzają to słowa wiceprezydenta Ryszarda Stefaniaka: Przyjeżdżam tu, bo lubię. To dobra zabawa i naprawdę interesująca forma spędzenia czasu.

cz.info.pl; źródło: tekst Organizatora; foto: Organizator, Waldemar Deska, Zbyszek Milka

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px