Banner Top

6. Frytka Off part #1

Częstochowski Festiwal Kultury Alternatywnej Frytka Off odbył się 24-25 czerwca 2016 roku w Częstochowie na ul Piłsudskiego. Była to szósta edycja Festiwalu.

Frytka Off jest wydarzeniem promującym kulturę niezależną i alternatywną, prezentowaną przez artystów wywodzących się z Częstochowy i zaproszonych do udziału z kraju, oraz z zagranicy.

Na program tegorocznej Frytki OFF złożyły się wydarzenia muzyczne, teatralne, filmowe, fotograficzne. 20 czerwca rozpoczęły ją warsztaty filmowe w Konduktorowni. Ich uczestnicy będą przez pięć dni pracowali pod okiem Piotra Żukowskiego i jego ekipy z Multimedia OFF nad wspólnym filmem. Produkcja będzie miała premierę w październiku, podczas Festiwalu Filmów Optymistycznych.

Pierwszy dzień Frytki OFF to także scena teatralna. Od godziny 16.30 na ulicy Piłsudskiego prezentował się Teatr from Poland z projektem „Pomniki”. Imagio Art Studio zaprosił dzieci do wspólnej zabawy z Królową Kier na szczudłach i jej poddanymi: wiecznie spóźnionym Królikiem z zegarkiem, Szalonym Kapelusznikiem oraz żonglującą talią kart, które „przetasują” zgromadzoną publiczność. Grupa teatralna Terminus A Quo z Nowej Soli przedstawiła spektakl „Laski” osadzony w realiach PRL-u. Najmocniejszym teatralnym akcentem tego dnia był Lwowski Teatr Woskresinnia - niekwestionowany lider teatru ulicznego Ukrainy. Formacja zaprezentowała spektakl „Wiśniowy sad”.

Fotorelacje prezentujemy w trzech odsłonach. Kolejne w Frytka Off part #2 i Frytka Off Parada.

cz.info.pl, foto: Kornel Orłowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px