Banner Top

Closterkeller Abracadabra

Closterkeller ABRACADABRA TOUR 2012. Takiej trasy Closterkeller jeszcze nie było!

W przededniu swojego 25-lecia zespół po raz pierwszy zdecydował się na ukłon w stronę publiczności, oferując jej koncerty będące kompilacją wszystkich największych przebojów grupy, począwszy od pierwszych jaskółek z płyt „Purple” i „Blue”, przez okupujące listy przebojów hity z płyt

„Violet”, „Scarlett”, „Cyan” i „Graphite”, przez mroczną „Nero” i „złote Aurum” - aż po najbardziej uznane utwory z wydanej rok temu płyty „Bordeaux”. Zespół wystąpił 23 listopada 2012 w Klubie RURA w Częstochowie.

CLOSTERKELLER to czołowy przedstawiciel nurtu tzw. „klimatycznego” rocka na polskiej scenie. Rozpoczynali w 1988 roku, grając ciężką muzykę spod znaku brytyjskiej nowej fali.

Liderką zespołu jest Anja Orthodox - jedna z czołowych, polskich wokalistek rockowych, obdarzona charakterystycznym głosem, charyzmą i manierą wokalną, która uczyniła z niej wzorzec do naśladowania dla wielu młodych wokalistek rockowych. Teksty Anji - mroczna i pełna metafor poezja stanowią także bardzo ważny atut zespołu Closterkeller.

Aktualny skład zespołu:
Anja Orthodox – śpiew, instrumenty klawiszowe
Krzysztof Najman – gitara basowa
Michał „Rollo” Rollinger – instrumenty klawiszowe
Mariusz Kumala – gitara
Gerard „Gero” Klawe – perkusja

cz.info.pl, foto: Zbyszek Milka

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px