Banner Top

Gołota vs Nicholson – Pożegnanie

Głównym wydarzeniem imprezy 25 października w Hali Sportowej Częstochowa była pożegnalna walka najpopularniejszego pięściarza zawodowego w historii polskiego boksu Andrzeja Gołoty.

W walce wieczoru gali Fight Night 9 „Gołota vs Nicholson – Pożegnanie” były czterokrotny pretendent do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej zmierzył się z Danellem Nicholsonem. Nicholson stoczył w swojej zawodowej karierze 47 walk. Wygrał 42 i pięć przegrał. Ostatni raz boksował w 2003 roku z Władimirem Kliczką. Po porażce zawiesił rękawice na kołku.

Gołota i Nicholson mieli już okazję spotkać się w ringu, w marcu 1996 roku „Andrew” pokonał Amerykanina przez techniczny nokaut po ósmej rundzie. W ostatnim czasie Nicholson gościł kilkukrotnie w Polsce w roli trenera Olivera McCalla, który toczył pojedynki z Krzysztofem Zimnochem i Marcinem Rekowskim.

Walka miała charakter pokazowy bez werdyktu. Pojedynek poprowadził jedynie sędzia ringowy.

Walkę wieczoru poprzedziło kilka ciekawych pojedynków. Częstochowianin Marcin Siwy pokonał jednogłośnie na punkty Artsioma Charnakievicha. W pojedynku K-1 Norbert Anzorge znokautował w pierwszej rundzie Arkadiusza Popławskiego.

Przed walką wieczoru odbył się również pojedynek o pas World Boxing Foundation International. Częstochowski bokser Robert Parzęczewski o pas walczył z Rusłanem Rodivichem. Robert Parzęczewski wygrał ten pojedynek już w trzeciej rundzie.

cz.info.pl; foto: Łukasz Łata, waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px