Banner Top

Hammond Festival dzień drugi

Zakończyła się trzecia edycja European Hammond Festival. W drugim dniu Festiwalu wystąpili: Boogie Boys Hammond Edition i Malcolm Deakin Quartet.

Boogie Boys Hammond Edition
"Boogie Boys" - pierwsza w Polsce formacja fortepianowa grająca muzykę boogie-woogie z domieszką czarnego bluesa. W jej skład wchodzą - Bartek Szopiński (fortepian, organy Hammonda), Michał Cholewiński (fortepian) oraz Szymon Szopiński (perkusja).

Boogie Boys to zręczne połączenie warsztatu, pasji i charyzmy z nowymi pomysłami na brzmienie starych polskich tematów oraz muzyką, która porusza bez wyjątku ludzi w różnym wieku i o różnych upodobaniach muzycznych. Do tej pory koncertowali w większości krajów Europy, u boku największych nazwisk boogie-woogie i bluesa.

Malcolm Deakin (UK) Quartet
Mariaż z muzyką Malcolma Deakina i fascynacja wynalazkiem zegarmistrza Laurensa Hammonda rozpoczęła się już w wieku wczesnoszkolnym. Później Deakin pracując w sklepie lokalnego dealera Hammonda, zaczął grywać w klubach, aż w końcu otrzymał ofertę współpracy od świetnego gitarzysty Charlie Waltersa (współpracownika m.in. Stephana Grapelli'ego). To otworzyło mu drzwi do szerszej kariery - Deakin grywał z wieloma składami, sporo jeździł po świecie i koncertował; dekadę temu związał się z Hammond Organ UK, stając się oficjalnym promotorem produkowanych przez wytwórnię instrumentów.

cz.info.pl, foto: Tomasz Kudala

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px