Banner Top

Harpiano Show

Cykliczne spotkania z jazzem to propozycje na nietuzinkowe spędzenie wieczorów w fantastycznym towarzystwie i przy wyborowej muzyce.

Dzięki staraniom Polskiego Stowarzyszenia Jazzu Tradycyjnego oraz uprzejmości Klubu Tori tym razem mogliśmy posłuchać niezwykłego duetu Neil Wilde & Jakub Konieczko.

Panowie poznali się podczas jednej z edycji Hot Jazz Spring i takie były początki ich przyjaźni. Okazało się, że w duecie tworzą mieszankę wybuchową. Postanowili stworzyć wspólny projekt, który nazwali Harpiano i właśnie dzięki wspólnym wysiłkom mogliśmy przy ich muzyce spędzić czwartkowy wieczór. Na scenie muzycznie pojawili się między innymi The Beatles, Luis Armstrong czy Joe Cocker. A oprócz tego posłuchaliśmy i... potańczyliśmy przy autorskich kompozycjach Neila Wilde’a.

Neil Wilde to nie tylko muzyk i wokalista, ale także kompozytor z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem muzycznym. W jego duszy gra nie tylko jazz, ale także boogie woogie, blues oraz rock'n'roll. Przez 33 lata podróżował po świecie występując i bawiąc ludzi swoją muzyką. Aż spotkał Konieczkę.

Jakub Konieczko jest zapewne znany wielu częstochowianom jako frontman zespołu Forsal grający na harmonijce ustnej oraz... społecznik. Udzielający się w wielu projektach i przedsięwzięciach nie poprzestaje na tym i wciąż chce więcej.

dla cz.info.pl Patrycja Wojtasik, foto: Kornel Orłowski

View the embedded image gallery online at:
https://cz.info.pl/fotorelacje2/harpiano-show#sigProId95648db2d5

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px