Banner Top

Hot Jazz Spring 2014

Festiwal jest naturalną kontynuacja Hot Jazz Spring, który odbywał się w Filharmonii Częstochowskiej.

Obecny festiwal odbył się w scenerii alei miasta Częstochowy. W czasie VII-th Hot Jazz Spring odbył się również międzynarodowy konkurs "Swingujący Kruk" przeznaczony dla solistów instrumentalistów i wokalistów, uprawiających tradycyjne style jazzu (do stylu Swing włącznie). Wiek uczestników nie może przekraczać 30 lat. Pomysłodawcą VII-th Hot Jazz Spring jest zespół jazzu tradycyjnego Five O'Clock Orchestra.

Postanowieniem Kapituły Honorowego Swingującego Kruka wyróżnienie zostało w tym roku przyznane Janowi Kudykowi. Pod uwagę wzięto przede wszystkim jego wielkie zasługi dla rozwoju i popularyzacji jazzu tradycyjnego w kraju. Występując od ponad półwiecza z założonym przez siebie zespołem Jazz Band Ball Orchestra (pierwsza nazwa - Jazz Band Ball) na scenach niemalże całego świata, stał się on także prawdziwym ambasadorem polskiego jazzu.

Wyróżnienie to zostało tradycyjnie wręczone podczas finałowego koncertu festiwalu HOT JAZZ SPRING. W tym roku koncert ten odbył się 1 czerwca o godz. 17.00 w Sali Koncertowej Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana.

Historia Festiwalu TUTAJ

cz.info.pl; foto Zbyszek Górawski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px