Banner Top

Inauguracja sezonu 2021 przy S10a

24 kwietnia we wczesne popołudnie na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a w Częstochowie rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody okręgu południowego. Na starcie pojawili się również zawodnicy, których będziemy oglądać na torach CS Superligi.

To druga w ostatnich dniach impreza pod Jasną Górą, bowiem w środę rozegrana została pierwsza z dwudziestu ośmiu rund Indywidualnych Mistrzostw Częstochowy. W sobotę na starcie pojawiła się czołówka południowego speedrowera, a najlepiej tego dnia radził sobie Dawid Bas, który na obiekcie w dzielnicy Północ nie zaznał tego dnia goryczy porażki, dwukrotnie pokonując duet gospodarzy – Sebastiana Paruzela i Tomasza Włodarczyka i sięgnął po puchar koordynatora okręgu południowego – Kazimierza Kuchty.

Paruzel dwa razy wygrał nad Włodarczykiem, a w kluczowym – finałowym wyścigu zawodników Lwów Avia przedzielił jeszcze Mateusz Złotnicki.

Wyniki:
1. Dawid Bas (MS Śląsk Świętochłowice) – (4,4,4,4) 16+4 w finale „A”
2. Sebastian Paruzel (Lwy Avia Częstochowa) – (4,4,3,4) 15+3 w finale „A”
3. Mateusz Złotnicki (PKS Victoria Poczesna) – (4,3,4,4) 15+2 w finale „A”
4. Tomasz Włodarczyk (Lwy Avia Częstochowa) – (4,4,2,4) 14+1 w finale „A”

...

5. Nikodem Mlek (Lwy Avia Częstochowa) – (3,4,3,4) 14+4 w finale „B”
6. Kamil Dembczyk (LKS Strażak Mikołów) – (4,3,4,2) 13+3 w finale „B”
7. Marcel Gabor (Lwy Avia Częstochowa) – (2,4,4,3) 13+2 w finale „B”
8. Braian Charbich (Lwy Avia Częstochowa) – (3,3,4,2) 12+1 w finale „B”

9. Piotr Kuder (TPD Kalety) – (3,3,2,3) 11+4 w finale „C”
10. Maksymilian Mączka (Lwy Avia Częstochowa) – (2,2,3,3) 10+3 w finale „C”
11. Jakub Mazur (TPD Kalety) – (3,2,2,3) 10+2 w finale „C”
12. Oliwier Loewe (TPD Kalety) – (3,2,3,T) 8+1 w finale „C”

13. Adrian Mazur (TPD Kalety) – (2,1,1,3) 7+4 w finale „D”
14. Adrian Wawrzyniak (TPD Kalety) – (2,2,1,1) 6+3 w finale „D”
15. Dominik Rzepka (LKS Strażak Mikołów) – (2,2,1,1) 6+NS w finale „D”
16. Jakub Wybraniec (Lwy Avia Częstochowa) – (2,3,1,-) 6+NS w finale „D”

17. Sandra Charbich (LKS Strażak Mikołów) – (1,2,2,-) 5
18. Dominik Rzepka (LKS Strażak Mikołów) – (T,-,U,-) 0

Bieg po biegu:
1. Złotnicki, Loewe, Wawrzyniak
2. Bas, Kuder, Mączka, Rzepka (T)
3. Włodarczyk, Mlek, Gabor
4. Dembczyk, B. Charbich, Wybraniec, S. Charbich
5. Paruzel, J. Mazur, A. Mazur
6. Mlek, Wybraniec, Wawrzyniak, Rzepka (ns)
7. Paruzel, Dembczy, Mączka
8. Gabor, B. Charbich, Loewe, A. Mazur
9. Bs, Złotnicki, S. Charbich
10. Włodarczyk, Kuder, J. Mazur
11. Gabor, Mączka, S. Charbich, Wawrzyniak
12. Dembczyk, Loewe, J. Mazur
13. B. Charbich
14. Złotnicki, Mlek, Kuder, A. Mazur
15. Bas, Paruzel, Włodarczyk, Wybraniec
16. Mlek, Mączka, Loewe (T)
17. Paruzel, Kuder, B. Charbich, Wawrzyniak
18. Bas, Gabor, Dembczyk
19. Włodarczyk, A. Mazur, S. Charbich (ns), D. Rzepka (ns)
20. Złotnicki, J. Mazur, J. Wybraniec (ns)

Finał „D”:
21. A. Mazur, Wawrzyniak, Rzepka (ns), Wybraniec (ns)

Finał „C”:
22. Kuder, Mączka, J. Mazur, Loewe

Finał „B”:
23. Mlek, Dembczyk, Gabor, B. Charbich

Finał „A”:
24. Bas, Paruzel, Złotnicki, Włodarczyk

cz.info.pl, KC, foto: Waldemar Deska

 

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px