Banner Top

Jasełka w Mstowie

W okresie oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia tradycją w Mstowie stały się Rodzinne Spotkania Opłatkowe dla mieszkańców gminy Mstów, organizowane wspólnie przez Szkołę Podstawową w Mstowie, Parafię pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Urząd Gminy i Gminny Ośrodek Kultury.

Święta Bożego Narodzenia są zawsze okazją do spotkań i wspólnego kolędowania. W tym roku Spotkanie Opłatkowe odbyło się w piątek, 15 grudnia 2017 roku.

Tradycyjnie uroczystość zaszczycili obecnością znamienici goście: dostojnicy kościoła z metropolitą częstochowskim Arcybiskupem Wacławem Depo, przedstawiciele władz samorządowych, instytucji lokalnych z terenu regionu i gminy oraz oczywiście bardzo licznie przybyli mieszkańcy Mstowa i okolic.

Rodzinne Spotkanie Opłatkowe rozpoczęło się przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym przez dzieci, młodzież i nauczycieli mstowskiej szkoły. Występ wprowadził wszystkich zgromadzonych w bożonarodzeniową atmosferę.

We wspaniałym przedstawieniu zaprezentowali się uczniowie prawie wszystkich klas Szkoły Podstawowej w Mstowie, recytując, tańcząc i śpiewając. Na szczególna uwagę zasługiwała oprawa muzyczna jasełek. zarówno wykonania solistów jak i chóru nagradzane były gromkimi brawami.

Po Jasełkach zaproszeni goście udali się na tradycyjną wigilijną kolację. Życzenia i miłe rozmowy zakończyły ten ciepły, grudniowy dzień, w którym gasną wszystkie spory, w którym radość wita wszystkich, który każdy zna od kołyski.

cz.info.pl; źródło: mstow.pl; foto: Kornel OrłowskiBanner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px