Banner Top

Kolędy i pastorałki

„Kolędy i pastorałki - Trebunie-Tutki & Goście” - pod takim tytułem 23 stycznia w bazylice jasnogórskiej odbył się koncert Zespołu Trebunie-Tutki.

Organizatorem koncertu był Polski Komitet Pomocy Społecznej w Częstochowie. Muzyczne święto dedykowane było wszystkim podopiecznym z ośrodków, placówek, domów, klubów seniora, którymi opiekuje się PKPS w Częstochowie.

Do wspólnego kolędowania zespół zaprosił dwóch muzyków z zupełnie innego nurtu muzycznego - gitarze basowej zagrał Kuba "Bobas" Wilk, a na saksofonach - Szymon Kamykowski.

Trebunie-Tutki - to muzykująca od pokoleń góralska rodzina, która nic nie tracąc ze swego charakteru, przeszła ewolucję od kapeli góralskiej po zespół koncertujący na największych festiwalach Muzyki Świata w Europie, a także w Azji i Ameryce Północnej.

Trebunie-Tutki jako jedyny zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce World Music Charts Europe Europejskiej Unii Radiowej.

Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy NOWĄ MUZYKĘ GÓRALSKĄ, wraz z zespołem rozwija i wzbogacaja rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje kreując oryginalne polskie brzmienie. Zespół chętnie eksperymentuje z reggae, rockiem, techno i jazzem współpracując z wybitnymi artystami.

Zespół wystąpił w składzie:
Krzysztof Trebunia-Tutka - skrzypce, koza podh., piszczałki, fujary, trombita, róg, śpiew i prowadzenie koncertu
Anna Trebunia-Wyrostek - basy podh., śpiew
Anna Trebunia-Tutka - skrzypce, śpiew
Andrzej Polak - skrzypce, śpiew
Kuba "Bobas" Wilk - gitara basowa
Szymon Kamykowski - saksofony

cz.info.pl; foto: Jakub Zembik

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px