Banner Top

Luz – blues... czyli Urszula w Rayu

Urszula, jedna z najpopularniejszych wokalistek lat 80-tych i 90-tych. Po dzień dzisiejszy doskonale sobie radzi na polskiej scenie muzycznej, koncertuje i wydaje nowe płyty.

Ma ich już w swoim dorobku 11, nie licząc wielu albumów kompilacyjnych, świątecznych, czy z piosenkami dla dzieci. Ostatnia, zatytułowana „Eony Snu” ukazała się w sierpniu ubiegłego roku.

Na przełomie ostatnich lat kilkukrotnie były zapowiadane koncerty artystki w naszym mieście, żaden niestety nie doszedł do skutku... aż do soboty 24 maja br. Późnym wieczorem w klubie Disco Ray na scenie pojawiła się Urszula ze swoimi muzykami. Nareszcie częstochowscy fani mogli cieszyć się z jej występu na żywo i entuzjastycznie reagowali na kolejne utwory.

Taniec i wspólne śpiewanie doskonale przecież znanych przebojów bardzo mile zaskoczyło Urszulę, czemu kilkukrotnie dała wyraz. W trakcie koncertu mogliśmy usłyszeć też kilka utworów w zupełnie nowych np. bluesowych (trzeba dodać bardzo udanych) aranżacjach. Jeśli do tego dodamy, że cały występ artyści przygotowali w świetnie brzmiącej konwencji acoustic, to mamy obraz prawdziwej uczty muzycznej. Po koncercie Urszula znalazła też czas dla przybyłych wielbicieli jej talentu, rozdawała autografy i pozowała do zdjęć. Widać było zadowolenie z tak ciepłego przyjęcia w Częstochowie, no i że wreszcie udało się tu zagrać. Teraz już tylko luz – blues...

27 maja ukaże się płyta „Wielki Odlot 2” będąca składanką największych przebojów Urszuli z lat 80-tych w nowych aranżacjach, plus dwie zupełnie nowe kompozycje. Po tym, co słyszałem na koncercie, uważam, że naprawdę warto zapoznać się z tym materiałem.

cz.info.pl; tekst i foto: Kornel Orłowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px