Banner Top

Mikromusic na Mecie

W lutym 2017 roku Muzyczna Meta świętowała 4. urodziny. Klub swoje święto zaplanował na dwa dni - 24 i 25 lutego. Jubleusz uświetniły koncerty: 24 lutegp zespołu Mikromusic i 25 lutego Dr.Hackenbush.

Muzyka zespołu Mikromusic to fuzja jazzu, trip-hopu, rocka, czasem tez muzyki ludowej. Na debiutanckim albumie Mikromusic wydanym w 2006 roku pojawiło się wielu gości, m.in. Leszek Możdżer oraz Sambor Dudziński.

Na 10-lecie zespołu w 2012 roku został wydany koncertowy album oraz dvd Mikromusic w eterze. Na początku 2013 pojawił się piąty krążek zespołu Piękny koniec zbierający bardzo pozytywne recenzje krytyków i fanów, a singiel Takiego chłopaka osiągnął ponad 11 mln. wyświetleń na portalu YouTube.

Mikromusic ma również na swoim koncie nominację do konkursu Camerimage za teledysk do piosenki Thank God I'm a Woman. Najnowsza płyta studyjna Mikromusic Matka i Żony ukazała się w październiku 2015 roku. Płytę zapowiedział utwór. Krystyno, we wrześniu zaś ukazał się singiel Bezwładnie, w którym gościnnie zaśpiewał Skubas. Kilka utworów, które znalazły się na płycie, tworzą również ścieżkę dźwiękową w filmie Chemia w reżyserii Bartka Prokopowicza.

W listopadzie 2016 roku odbyła się premiera dwupłytowego albumu W kwietniu stanowiącego zapis trasy koncertowej Mikromusic.

Trzyosobowy skład reprezentują:
Natalia Grosiak - wokal
Dawid Korbaczyński - gitara
Robert Szydło - gitara basowa

cz.info.pl; foto: Kornel Orłowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px