Banner Top

Nie takie Złe Psy

Mocne wejście z wyraźnymi odgłosami warczenia i gitarowymi riffami - tak rozpoczął się sobotni (27.10) koncert Złych Psów w Teatrze From Poland.

Był to jednocześnie powrót Andrzeja Nowaka na scenę po krótkiej przerwie. Powrót jak najbardziej udany.

To, co wyróżnia ich spośród innych zespołów to publiczność - liczna, zwarta grupa podążająca za zespołem od koncertu do koncertu, w której chyba każdy każdego zna. Tą zażyłość podkreślały częste, prowadzone ze sceny rozmowy Nowaka z fanami.

Utwory z pierwszej płyty: „Zły pies”, „Księżycowa”, „Motocykl” przeplatały się z tymi najnowszymi: „Urodziłem się w Polsce”, „Oni zaraz przyjdą tu”, „Graj Andrzej graj” - śpiewali je wszyscy, nie tylko wokalista.

To pierwszy koncert Andrzeja Nowaka po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi lidera. Korzystając z okazji podziękował przede wszystkim motocyklistom za oddaną przez nich krew, a także za liczne wyrazy wsparcia. Choć momentami widać było wyczerpanie, koncert z całą jego atmosferą był bardzo energiczny i profesjonalny. W połowie występu do zespołu dołączył zaprzyjaźniony ze Złymi Psami Tomasz Karolak, był jednak bardziej widoczny niż słyszany.

Złe Psy suportował - Fire In Naughty Eye. Grupa, która melodyjne i dźwięczne wokale, niesamowite partie instrumentalne i kipiące emocjami teksty podaje publiczności we własnym heavymetalowym stylu.
 
Grupa powstała w 1999 roku z inicjatywy Andrzeja Nowaka, znanego przede wszystkim z wieloletniej współpracy z TSA, oraz Pawła Mąciwody - basisty, od 2003 roku muzyka zespołu Scorpions. Początkowo koncerty odbywały się na zlotach motocyklowych, bo i sama muzyka ma w sobie coś z pomruku tych maszyn.
Pierwszą płytę, „Forever" nagrali w 2003 roku z pomocą Metal Mind Production,  druga, najnowsza została wydana zaledwie przed kilkoma miesiącami. „Polska” - bo taki tytuł nosi krążek, wywołała wiele kontrowersji. Wokół singla „Urodziłem się w Polsce” rozgorzała dyskusja na temat promowania treści szowinistycznych, czemu Nowak zdecydowanie zaprzecza. Jak podkreśla, jest to wyraz patriotyzmu i dumy z bycia Polakiem.

dla cz.info.pl AG, foto: Zbyszek Milka

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px