Banner Top

Special Trio

Od pół roku raz w miesiącu spotykamy się, by pieścić ucho najznakomitszymi jazzowymi dźwiękami.

W przeddzień święta zachowanych OPK Gaude Mater zaprosił nas w podróż w nieznane - w ramach festiwalu JAZZtochowa wystąpił dla nas Ed Cherry Special Trio.

Akustyczny występ męskiego bandu był balsamem dla ciała i duszy. Na scenie pojawił się Ed Cherry, uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów muzyki jazzowej i mający w swym muzycznym doświadczeniu współpracę między innymi z Dizzym Gillespiem, Paquito’em D`Riverą, Henrym Threadgillem czy Johnem Pattonem. Nic również dziwnego, że jego muzyka kreuje przed oczyma wyobraźni pachnący paloną kawą, rumem i tytoniem cygara kubański pub - muzyk grywał także w latynoskim zespole w Havanie.   

Wspólnie z czarnoskórym gitarzystą na scenie pojawił się Arek Skolik, częstochowski perkusista, który w występach formacji Eda Cherry’ego raczej stara się swoją muzyką uzupełniać nastrojowe kompozycje, jedynie akcentując swoją obecność silniejszymi uderzeniami.

Niemniej ważnym ogniwem trio był również Adam Kowalewski, zambrowski jazzman i nauczyciel akademicki. Towarzyszył mu na scenie kontrabas, którego muzyka dodawała kompozycjom unikatowej głębi.

dla cz.info.pl Patrycja Wojtasik, foto: Kornel Orłowski

View the embedded image gallery online at:
https://cz.info.pl/fotorelacje2/special-trio#sigProIdee4b52089c

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px