Banner Top

XII Jurajski Piknik Rodzinny

Już po raz dwunasty niewielka polana w Sokolich Górach w Gminie Olsztyn była świadkiem Jurajskiego Pikniku Rodzinnego, który odbył się 4 października 2015 roku. W Pikniku tym brały udział niepełnosprawne dzieci oraz ich rodziny pochodzące z całego subregionu częstochowskiego.

To z myślą o nich imprezę tą zorganizowali: pracownicy Ośrodka Szkolno - Wychowawczego Nr 5 w Częstochowie, Jednostka Wojskowa Komandosów z Lublińca, Niezależny Klub Biegusów oraz Pan Wiesław Kulej.

W tym roku naszą zabawę zaszczycił swoją obecnością Pan Generał Roman Polko. Obecna była również Wiceminister Skarbu Pani Izabela Leszczyna, oraz przedstawiciele  władz Miasta Częstochowy: Wiceprezydent Częstochowy Pan Ryszard Stefaniak, Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Magdalena  Dębska, a także przedstawiciele wielu fundacji i środowisk pozarządowych.

Nie zawiedli wieloletni, sprawdzeni przyjaciele Ośrodka: przedstawiciele Klubu Biegusów; Panowie Stefan Pala i Wiesław Kulej, Redaktor Naczelna Miesięcznika „Puls Regionu” Pani Joanna Bar, Pan Krzysztof Koselski - starszy chorąży sztabowy rezerwy WP, przedstawiciele jednostki komandosów z Lublińca, Jurajska Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, judocy z Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO 48 w Częstochowie i wielu innych.

Otwarcie imprezy zainaugurowało muzyczne show w wykonaniu Orkiestry Wojewódzkiej Komendy Policji w Katowicach.

Podczas pikniku odbywały się liczne konkurencje sportowe. Profesjonalną sportową rozgrzewkę poprowadzili rugbiści z Rugby Club Częstochowa. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również biegi na różnych dystansach. Wszyscy chętni mogli poćwiczyć nordic walking „pod okiem” Pana Leszka Kownackiego - instruktorem nordic walking oraz nauczyciela z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Słowiku.

Uczestnicy Pikniku mogli podziwiać pokaz sztuk walki jaki zaprezentowali zawodnicy z Akademii Walki „Muai Tai” z Częstochowy oraz spróbować swoich sił podczas wspinania się na ściankę wspinaczkową, którą udostępniła Jurajska Grupa Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z myślą o najmłodszych uczestnikach Pikniku zorganizowano m.in.: tor przeszkód, rzuty do celu, przeciąganie liny, zabawy z chustą Klanzy, szukanie skarbu w lesie, konkurs jedzenia pierników na czas, wyścigi w workach oraz konkursy plastyczne.

Dorośli mogli postrzelać na strzelnicy paintballowej i przejechać się wyjątkowym motocyklem  dzięki uprzejmości Klubu Reds Demons. Podczas zabawy na świeżym powietrzu można było spróbować doskonałej wojskowej grochówki, pieczonek, kaszanki i kiełbasy z grilla, chleba ze smalcem oraz pysznych ciast.

Efektowny wjazd wozu strażackiego oraz pokaz umiejętności Ochotniczej Straży Pożarnej z Olsztyna były zwieńczeniem tego tak pełnego wrażeń dnia. Jak co roku wszyscy uczestnicy Pikniku zostali nagrodzeni wykonanymi specjalnie na tę okazję medalami i dyplomami, które wręczali: Wiceminister Skarbu Pani Izabela Leszczyna, Wiceprezydent Częstochowy Pan Ryszard Stefaniak oraz Pani Magdalena Dębska – Naczelnik Wydziału Edukacji UM w Cz ęstochowie.

Już po raz dwunasty Piknik okazał się wielkim sukcesem integracji, gdyż dzięki niemu wszyscy jego uczestnicy mogli poczuć się jak jedna wielka rodzina.

cz.info.pl; źródło i foto: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 5 Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px