Czeski luz w brzmieniu Hip Hop-u

Wyobraźmy sobie:  klimatyczny teren usłany jeziorkami, sierpniowe upalne słońce, prawdziwy czeski rum. Tysiące wyluzowanych ludzi z całej Europy…  a nawet - z całego świata! Wszystko w brzmieniu dobrych bitów… - czyżby to był RAJ ? - jak najbardziej, do tego dostępny NA ZIEMI! Wiedzą o tym tysiące młodych ludzi z całego świata, którzy odwiedzają naszych sąsiadów – Czechów w Hradec Králové, na kultowym już Festiwalu Hip Hop Kemp.
O Festiwalu rozmawiam dziś z Robertem „Robsonem” Garusem – Ambasadorem HHK 2011 w Częstochowie.


A więc - kim jest Robert Robson ?

Trudno mówić o sobie. Kim jestem?  - na pewno jest uczestnikiem i fanem Hip Hop Kempu od 2007 roku. Aktualnie ambasador do spraw promocji Festiwalu na teren Częstochowy. Interesuję się szeroko pojętą kulturą hip hop. Kto mnie zna ten wie kim jestem, jeśli mnie nie znasz, a chciałabyś poznać zapraszam na Kempa do Hradec Kralove!

Jesteś tegorocznym ambasadorem - dlaczego postanowiłeś się w to zabawić ?

Postanowiłem zostać ambasadorem ponieważ, HHK jest genialnym „Festiwalem z atmosferą”. Od momentu gdy wróciłem z mojego pierwszego Kempa, staram się zarażać tą „zajawką” innych. Przekazywać pozytywne emocje, których można doświadczyć tylko i wyłącznie raz w roku w czeskim Hradec. Status promotora daje mi większe możliwości.
robson 04Trudno przekazać klimat tego festiwalu, jeżeli nigdy nie zagościło się ha HH Kempie. Jak zachęcisz ludzi, którzy nie mieli z HHK styczności z wybraniem się na właśnie ten festiwal?

Masz rację, ponieważ podczas tych czterech dni (co roku jest oficjalne before party dzień przed festiwalem) panuje klimat, którego nie doświadczyłem na żadnym festiwalu w Polsce - a na kilku byłem . Przede wszystkim panuje przyjazna, imprezowa atmosfera. Około 20 tysięcy osób, a nie widziałem ani jednej bójki czy wrogiego nastawienia. Można poznać za to setki osób, które prowadzą podobne życie. Największą atrakcją są oczywiście koncerty a oprócz nich masa innych atrakcji. Walki b-boy'ów i b-girls, ściana graffiti, popisy dj'ów, beatbox, skate park, boiska do koszykówki, bungee. To wszystko zatopione w pięknym zielonym krajobrazie dawnego lotniska. Na miejscu znajdują się dwa wspaniałe jeziorka przy których można spokojnie zatrzymać się i odpocząć. Nie da się nudzić podczas festiwalu, powiedział bym nawet, że brakuje czasu żeby zobaczyć wszystko co zaplanowaliśmy. Do tego dochodzi tani, dobry czeski alkohol i słodki dym oraz wakacyjny relaks. Ciężko jest to opisać słowami, ale gwarantuje, że jeśli tam pojedziesz, będziesz wracać co roku, zawsze.

To jeden z najbardziej znaczących festiwali hip - hopowych na świecie, dodatkowo tegoroczny obchodzi swoje 10-lecie. Co nas czeka w tym roku?

Tak, dokładnie jest to dziesiąta edycja największego festiwalu hiphopowego w środkowej europie. Czekają na nas 2 sceny, oraz 4 imprezowe hangary, w których możemy szaleć do samego rana! Jak co roku czeka nas masa atrakcji, głównymi są oczywiście koncerty gwiazd takich jak szalony duet Method Man & Redman, Pharoahe Monch, MOP, którzy swoimi hitami zatrzęsą lotniskiem w Hradec, świeża krew na scenie, która zdążyła narobić sporo zamieszania czyli Odd Future, Random Axe czyli Sean Pirice, Black Milk i Guilty Simpson z nowym projektem, Ill Bill i Vinnie Paz jako Heavy Metal Kingz, wariat jakich mało czyli RA The Rugged Man czy Mayer Hawthorne - wskrzesiciel starego soulu, który zagra z live bandem, jedyny w swoim rodzaju Pharoahe Monch. Oprócz graczy z USA na scenie pojawi się też mocna obsada z Europy, Looptroop Rockers, Dj Vadim z nowym projektem The Electric oraz Hocus Pocus. Oba składy nie tylko idealnie prezentują się w studio, ale także pokazują klasę na swoich koncertach.
robson 02Kogo zobaczymy w polskiej reprezentacji muzycznej?

Poska załoga jak zawsze okazuje się silną. Zobaczymy projekt Parias (Włodi i Pelson z Molesty oraz Eldo z Grammatika), donGURALesko, Grubsona wraz z 3oda Kru oraz Tego Typa Mesa i załogę Alkopoligamia.com.

Na czym będzie polegała promocja Kempiczka w naszym mieście, jak chciałbyś żeby to wyglądało?

Aktualnie czekam na materiały promocyjne od organizatorów. Gdy je tylko otrzymam będę mógł wypowiedzieć się na ten temat więcej. W tym momencie mogę powiedzieć, że będą plakaty na mieście, w klubach, barach, gdzie się tylko uda po prostu. Do tego ulotki, wlepki i inne mniejsze formy promocji. Staram się zainteresować ludzi Hip Hop Kempem podczas imprez, spotkań, poprzez rozmowy. Zdjęcia, opowieści – wszystko to co może oddać klimat tego wydarzenia. Na ostatnim Festiwalu zagościło około 20 tysięcy osób, w tym 3,5 tys samych Polaków! Chcemy, żeby na tym wyjątkowym festiwalu było nas jeszcze więcej !

 

robson 01
Powiedz jak najlepiej dojechać na kempa? co z kempobusami? dlaczego do tej pory nie doprosiliśmy się ich z Częstochowy?

Na festiwal rusza oficjalna flota Kempobusów z kilkunastu miast w Polsce, niestety nie ma wśród nich Częstochowy. Sądzę, że nie ma wystarczającego zapotrzebowania na taką formę transportu na HHK. Najbliższy Kempobus startuje z Katowic, ewentualnie jeśli ludzie z naszego miasta chcieli by jechać autokarem, zawsze istnieje możliwość zorganizowania takiego przejazdu. Oprócz autokarów do Hradec Kralove możemy dostać się pociągiem, co wielu uważa za najbardziej klimatyczną opcję, samochodem lub bardziej niekonwencjonalnie np. stopem, rowerem lub samolotem (do Pragi).

Samolotem,  jeżeli kogoś na to stać.  A więc jak wygląda strona finansowa wyjazdu na HHK?

To oczywiście zależy w dużym stopniu od tego jak chcemy spędzić czas na festiwalu, czy chcemy jedynie się bawić, czy jedziemy kupić płyty (zarówno winyle jak i cd często w dobrych cenach, trudne do zdobycia w Polsce). Sam bilet na ten moment to koszt 192zł (normalny) 351 (vip). Przejazd pociągiem to koszt około 100zł w dwie strony, samochodem w opcji na 4 osoby wychodzi podobnie. koszt życia na miejscu są zależne tylko od nas samych, aczkolwiek na hhkempie pieniądze nie są najważniejsze. Spokojnie można przeżyć Kemp za około 400 zł, nie wliczając ceny biletu.

robson hhk

Najważniejsze. Gdzie zainteresowani mogliby nabyć te bilety?

Do końca czerwca 3-dniowe karnety są dostępne w promocyjnych cenach: 192 zł za zwykły bilet i 351 zł za opcję VIP. Polska przedsprzedaż prowadzona jest w internecie przez sklep www.urbancity.pl i wkrótce także przez sieć punktów Eventim (m.in. salony EMPiK). Z tego co wiem, nasze Częstochowskie EMPIK'i nie prowadzą sprzedaży biletów. Niedługo na stronie internetowej do sprzedaży trafią także pakiety BILET + KEMPOBUS.

Dzięki za rozmowę i do zobaczenia 18-tego sierpnia w Hradec Kralove!


W razie fajnych pomysłów dotyczących promocji HHK w naszym mieście, prosimy zgłaszać się do Robsona  poprzez facebook’a:
http://www.facebook.com
Najważniejsze i najbardziej aktualne informacje na temat wydarzenia można znaleźć na jego oficjalnych stronach: www.hiphopkemp.pl oraz www.facebook.com/hiphopkemppl.
- Festiwal Hip Hop Kemp 2011 - 18-20.08.2011
- Festival Park, Hradec Králové, Czechy
- Promocja: Agencja Joytown

Specjalnie dla cz.info - Lady A.
Zdjęcia użyczone przez bounceit.co