Krzesimir Dębski – Koncert muzyki filmowej

filharmonia debski 2023Koncert muzyki filmowej połączony z Jubileuszem Krzesimira Dębskiego, wybitnego kompozytora, skrzypka jazzowego, dyrygenta, aranżera i producenta muzycznego.

Muzyk równie swobodnie porusza się w świecie jazzu jak i muzyki klasycznej. Znany jest przede wszystkim z licznych i cieszących się dużą popularnością kompozycji muzyki filmowej, choć sam Artysta przekonuje, że to muzyka klasyczna jest jego domeną.

Krzesimir Dębski nagrał ponad 30 płyt ze swoimi kompozycjami. Twórca utworów symfonicznych i kameralnych, autor muzyki do 100 filmów fabularnych m.in.: „Medium”, „Kingsajz”, „Ogniem i Mieczem”, „W Pustyni i w Puszczy”, „Tam i z Powrotem”, „Stara Baśń”, „1920 Bitwa Warszawska”, oraz seriali telewizyjnych: „Klan”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe”, „Na Wspólnej”, „Przepis na życie”, „Ranczo”.

Skomponował ponad 500 piosenek, które wykonywali: Anna Jurksztowicz, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Anna Maria Jopek, Zdzisława Sośnicka, Grażyna Łobaszewska, Grzegorz Turnau, Artur Gadowski, Mieczysław Szcześniak, Ryszard Rynkowski.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
Krzesimir Dębski - dyrygent

piątek 8 grudnia 2023 - godz. 19:00
Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, ul. Wilsona 16, Częstochowa
Bilety do kupienia TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: FCz