Banner Top

15. konkurs fotograficzny „Klimaty Częstochowy”

15 klimaty 2022Organizatorzy zapraszają do udziału w 15. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”.

Celem „Klimatów Częstochowy ”, konkursu fotograficznego organizowanego przez Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy jest ukazanie walorów kulturowych, architektonicznych, przyrodniczych i turystycznych Częstochowy.

Zamiarem organizatora jest pozyskanie i prezentacja fotografii obrazujących zainteresowanie przejawami życia w jego różnorodnych dziedzinach. Mile widziane jest niebanalne potraktowanie „klimatów”, gdzie głównym motywem jest człowiek, środowisko, w którym żyje oraz wydarzenia, w jakich uczestniczy.

Łączna pula nagród to 3700 zł, a wyboru najlepszych zdjęć dokona Jury w składzie: Justyna Janus, Kamila Skorek, Dariusz Gawroński oraz Łukasz Stacherczak.

Fotografie można zgłaszać do 18 października 2022 roku za pomocą specjalnego panelu na stronie www.klimatyczestochowy.pl. Na stronie można zapoznać się też z regulaminem konkursu.

w 15-letniej historii konkursu „Klimaty Częstochowy” na ręce organizatora spłynęło ponad 11 000 zdjęć! Wśród oceniających byli m.in.: Maksymilian Rigamonti, Tomasz Tomaszewski, Maciej Nabrdalik, Jacek Waszkiewicz, Grzegorz Skowronek, Jerzy Piwowarski, Sławomir Jodłowski, Leszek Pilichowski, Marcin Stawiarz, Janusz Mielczarek, Piotr Dłubak… Laureaci poprzednich edycji konkursu odnoszą fotograficzne sukcesy w Polsce i na świecie.

Wystawa pokonkursowa odbędzie się w listopadzie w Galerii Dobrej Sztuki Muzeum Częstochowskiego.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px