Banner Top

Bum

teatr bum 2023Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie zaprasza na ostatnią premierę sezonu. Będzie to mocna, współczesna sztuka pt. „BUM”, autorstwa niemieckiego dramaturga Mariusa von Mayenburga.

Za scenografię i kostiumy odpowiada - Paula Grocholska – za muzykę – Anna Stela, a choreografię – Natalia Dinges, asystent reżysera – Mariusz Korek. Dramat przełożyła na język polski Karolina Bikont.

Spektakl realizuje Iwo Vedral, którego przedstawienie pt. „Amok, moja dziecinada” z Teatru Nowego Proxima w Krakowie było prezentowane kilka lat temu podczas Przeglądu Przedstawień Przedstawień Istotnych Przez Dotyk.

Ralf Bum to prawdziwy urodzony człowiek władzy. Już w łonie matki udusił siostrę bliźniaczkę, czyniąc swoje narodziny wydarzeniem medialnym, a następnie od pierwszych chwil życia manipuluje rzeczywistością, kłamiąc, narzucając swoje zdanie, zaprzeczając faktom i nie tolerując sprzeciwu. Jako dziecko, tryskając testosteronem i mizoginizmem, ma poczucie przewagi nad całym światem dorosłych i rozpoczyna swoją nieubłaganą wędrówkę na sam szczyt. Jego zawrotna kariera to wspinanie się po trupach - niszczy wszystko i wszystkich, którzy nie dają mu bezwarunkowej miłości, odmawiają mu posłuszeństwa lub nie chcą oddać mu władzy absolutnej - począwszy od rodziców, przesz szkołę i inne instytucje, po... mglisty szczyt.

Bum to sztuka o parciu na władzę. O pragnieniu zaistnienia w sferze polityki, byciu sensacją z pierwszych stron gazet. Mayenburg pokazał tu w zjadliwie satyrycznym ujęciu tęsknotę świata współczesnego za silnymi, przebojowymi mężczyznami typu macho, za przywódcą, który potrafi znaleźć proste rozwiązania na złożone problemy.

Obsada:
· Ralf Bum - Maciej Półtorak
· Vicky - Marta Honzatko
· Dominik - Szymon Kowalik (gościnnie)
· Doktor Bauer, Weronika, Uschi, Gwendolina - Hanna Zbyryt
· Tom - Robert Rutkowski
· Leon, Tim, Kunc, Szmidel, Reinhold, Mechthild - Bartosz Kopeć

Premiera: 27 maja 2023 - godz. 19:00
Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, ul. Kilińskiego 15
Repertuar dostępny TUTAJ.
Rezerwacji miejsc na spektakle można dokonać telefonicznie lub osobiście:
- w Kasie Teatru przy ul. Kilińskiego 15, od poniedziałku do piatku w godz. 10.00-18.00,
- w Dziale Promocyjno-Literackim (wejście od ul. Jasnogórskiej) od pn. do pt. w godz. 8.00-16.00
- on-line

cz.info.pl; źródło: Teatr im. Adama Mickiewicza

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px