Banner Top

Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022

fuji moment street 2022Międzynarodowy konkurs „Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022” powstał w celu promocji oraz wspierania fotografów działających w gatunku fotografii ulicznej. Jest adresowany do wszystkich fotografujących - profesjonalnie lub amatorsko.

W ciągu trzech lat funkcjonowania na konkurs „Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022”, organizowany przez Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater” oraz Wydział Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy, przesłano prawie 7 tys. zdjęć. W tym roku sponsorem tytularnym - podobnie jak w latach ubiegłych – jest firma Fujifilm. Do grona partnerów dołączyła marka Peak Design.

2022 rok to większe nagrody
Główną nagrodą jest aparat Fujifilm X-pro3 z obiektywem i 2000 zł. Druga to aparat Fujifilm X-E4 z obiektywem oraz 1000 zł, a trzecia - 4000 zł. Dodatkowo na laureatów czekają: plecak, torba i akcesoria marki Peak Design.

Konkurs ma na celu promocję i wspieranie fotografów działających w tym gatunku i adresowany jest do wszystkich fotografujących – profesjonalnie lub amatorsko - na całym świecie, niezależnie od tego czym robią zdjęcia - lustrzanką, bezlusterkowcem, analogiem czy smartfonem.

Sponsorem tytularnym konkursu zostało Fujifilm – jedna z najbardziej cenionych marek cyfrowych aparatów fotograficznych na świecie. Inspirowana pięknem i formą klasycznych aparatów z minionej epoki, firma tworzy aparaty, które łączą w sobie innowacje technologiczne z tradycyjną, a jednocześnie stylową i funkcjonalną konstrukcją korpusów. Wieloletnie doświadczenie pozwala sprostać oczekiwaniom pasjonatów fotografii, marzących o robieniu zdjęć najwyższej jakości.

W tym roku partnerem konkursu jest także Peak Design - producent sprzętu dla kreatywnych artystów, fotografów, podróżników i poszukiwaczy przygód. Marce Peak Design przewodzi idea, że aparat powinien być zawsze pod ręką, a wykorzystywane akcesoria muszą być funkcjonalne, niewielkich rozmiarów i niezwykle wygodne w użyciu. W ofercie Peak Design można znaleźć produkty dla pasjonatów fotografii i filmowania.

Profesjonalni jurorzy
Najlepsze fotografie uliczne z całego świata wybierze Jury 4. edycji Fujifilm Moment Street Photo Awards złożone ze znakomitych streetowców i dokumentalistów. W tym roku wyboru dokonają: Anna Kłosek, Karolina Trapp, Taras Bychko, Maciej Jeziorek i Wojciech Barczyński. Wyniki poznamy w połowie grudnia 2022 roku podczas gali otwarcia wystawy pokonkursowej, która odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie. Jak co roku wystawa ruszy także w trasę po Polsce.

Fotografie konkursowe, zrobione po 7 listopada zeszłego roku, należy przesyłać na adres organizatora do 7 listopada 2022 roku, zgodnie z wytycznymi, które określa regulamin konkursu, który można go znaleźć TUTAJ.

Fujifilm Moment Street Photo Awards 2022 jest także obecny na Faceboku oraz na Instagramie pod nazwą @momentstreetphotoawards. Publikowane są tam losowo wybrane fotografie zgłoszone na konkurs.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px