Banner Top

HERODY 2022

rok herody 2022Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie i Gminny Ośrodek Kultury w Niegowie zapraszają do udziału w XXV Jurajskim Przeglądzie Grup Kolędniczych HERODY 2022. Na zgłoszenia czekamy w ROK-u do piątku 14 stycznia 2022 r. Podsumowanie w Niegowie w niedzielę 23 stycznia 2022 r. o godz. 12.00.

Przegląd ma charakter konkursu skierowanego do autentycznych i rekonstruowanych grup kolędniczych z terenu Jury. Celem przeglądu jest ukazywanie, propagowanie i utrwalanie różnorodności obrzędów związanych ze świętami Bożego Narodzenia i karnawałem, ale także integracja międzypokoleniowa i przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie.

Do konkursu mogą zgłosić się grupy: herodowe, ostatkowe, kolędnicze złożone zarówno z dorosłych jak i dzieci. Karty zgłoszenia należy wysłać w nieprzekraczalnym terminie do 13 stycznia 2020 r. na adres:

Regionalny Ośrodek Kultury,
ul. Ogińskiego 13a,
42-200 Częstochowa
lub na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Podsumowanie i część konkursowa odbędzie się 23 stycznia 2022 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Niegowie. Prezentowane przedstawienia oceniane będą przez Jury składające się z etnografów i folklorystów, a laureaci otrzymają nagrody finansowe. Podczas konkursu zostanie również wyłoniona grupa, która otrzyma nominację do udziału w 50. Jubileuszowym Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.

Impreza organizowana jest przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Niegowie i Urzędem Gminy Niegowa.

Karta zgłoszenia i Regulamin do pobrania TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px