Banner Top

„Kopciuszek”

politecznik kopciuszek 2023Dzień Dziecka z Kopciuszkiem! To będzie prawdziwe show! Przedstawienie wyczarowane przez Kielecki Teatr Tańca!

Już 4 czerwca zapraszamy całe rodziny do Klubu Politechnik na sceniczną adaptację historii Kopciuszka w artystycznym ujęciu Elżbiety i Grzegorza Pańtaków, przygotowaną dla Kieleckiego Teatru Tańca.

Specjalnie na potrzeby spektaklu stworzono blisko 200 kostiumów i fantazyjnych nakryć głowy. Wiele z nich to prawdziwe arcydzieła sztuki rzemieślniczej i rękodzielniczej.

Oryginalna, momentami monumentalna scenografia, przenosi widzów w cztery miejsca, w których rozgrywa się historia. Są to: podwórze, dom Kopciuszka, rynek miasteczka i sala balowa w pałacu. Dobrany materiał muzyczny jest zbiorem utworów o różnorodnej stylistyce. Dzięki przyjęciu formuły łączenia muzyki klasycznej, filmowej oraz rozrywkowej, spektakl skierowany jest do szerokiego grona wielbicieli teatru tańca.

Poza udziałem zespołu artystycznego Kieleckiego Teatru Tańca, w spektaklu biorą udział dwie skrzypaczki oraz dziecięcy chór Mała Fermata, wykonujący dwa utwory wokalne, z których jeden został specjalnie skomponowany na potrzeby spektaklu. Całość zachęca widzów do poddania się urokowi znanej wszystkim historii, która choć smutno się zaczyna jednak szczęśliwie się kończy.

niedziela 4 czerwca 2023 - godzina 15:00
Akademickie Centrum Kultury Klub „Politechnik”, Aleja Armii Krajowej 23/25, Częstochowa
bilety do kupienia: www.kupbilecik.pl oraz Klub Politechnik.

cz.info.pl; źródło: ACK

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px