Banner Top

Ogólnopolski Konkurs filmowy ROKu

rok video ergo sum 2021Do 30 września 2021 r. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie czeka na zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu filmowego „Video, ergo sum - Widzę, więc jestem”.

Konkurs jest organizowany w trzech obszarach twórczości związanej z filmem: realizacji filmu, zaprojektowania plakatu filmowego oraz napisania recenzji filmowej.

FILM
Celem konkursu jest pokazanie różnorodności postrzegania rzeczywistości. Konkurs ma być zachętą do tworzenia filmowych ekspresji za pomocą prostych i powszechnie dostępnych środków/narzędzi takich jak: telefon komórkowy, aparat fotograficzny z funkcją nagrywania, tablet, kamera.

RECENZJA
Przedmiotem tej części konkursowej jest napisanie krótkiej (do 1800 znaków ze spacjami), recenzji filmowej do wybranego dzieła z zestawu filmów ogłoszonych przez Organizatora i przesłanie podpisanej recenzji drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PLAKAT FILMOWY
Celem części plastycznej jest wyłonienie najciekawszych plakatów filmowych, przygotowanych do wybranych filmów z zestawu tytułów ogłoszonych przez Organizatora. Plakaty powinny być wykonane w dowolnych technikach plastycznych i graficznych.

Konkurs skierowany jest do młodzieży oraz osób dorosłych, amatorsko zajmujących się filmem, nie będących uczniami lub absolwentami szkół filmowych, nie zajmujących się zawodowo projektowaniem graficznym czy pisaniem recenzji filmowych. Laureaci otrzymają nagrody finansowe.

Szczegóły udziału na stronie ROK TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px