Banner Top

„Przybora na 102”

politecznik przybora 2023Na scenie spotykają się trzy artystyczne temperamenty - Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Jest więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco.

Postaci ujmują wrażliwością i szczerością, a całość jest wspaniale wzbogacona muzycznie przez oryginalne trio muzyczne. Teksty Mistrza Jeremiego są przeplatane szalonymi improwizacjami spod znaku Mumio, do których jakże udaną kontrę stanowi kojąca postać Ciotki Mizerii w świetnym wykonaniu Magdy Umer.

Wszystko pięknie z dużym wdziękiem powiedziane i zaśpiewane. Teatralno–muzyczna konwencja okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Pomimo dużej dynamiki i różnorodności, jest w spektaklu wewnętrzna harmonia i porządek, jakaś lekkość i radość. Może dlatego, że wzajemna sympatia artystów ma miejsce również poza sceną. Publiczność szaleje.

Obsada: Magda Umer, Jadwiga Basińska, Darek Basiński, Jacek Basiński
Muzycy: Wojciech Borkowski, Maciej Szczyciński, Tomasz Drozdek

niedziela 2 kwietnia godzina 16:00 i 19:00
Akademickie Centrum Kultury Klub „Politechnik”, Aleja Armii Krajowej 23/25, Częstochowa
bilety do kupienia: www.kupbilecik.pl oraz w Klubie „Politechnik”

Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na organizację II Festiwalu im. Piotra Machalicy.

cz.info.pl; źródło: ACK

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px