Banner Top

XXXII Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą. Wrażliwość na słowa

Tegoroczna edycja Spotkań, w związku z sytuacją epidemiologiczną w kraju, zostanie zrealizowana poprzez przysyłanie nagrań. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zachęca do zapoznania się z regulaminem Spotkań, w którym znajdują się wszelkie szczegółowe informacje.

Spotkania mają charakter konkursowy. Są jednym z najstarszych i największych konkursów recytatorskich/mówienia scenicznego w województwie śląskim. Adresowane są do dzieci i młodzieży (w 3 grupach wiekowych- uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP).

Celem Spotkań jest przede wszystkim zachęcenie uczestników do obcowania z literaturą, do poszukiwania wartościowych literacko tekstów poetyckich i prozy. Spotkania sprzyjają pielęgnowaniu kultury języka polskiego, uczestnikom oraz ich opiekunom, umożliwiają integrację i wymianę doświadczeń.

Do udziału w Spotkaniach zapraszamy dzieci i młodzież z subregionu północnego województwa śląskiego (powiaty: częstochowski, kłobucki, myszkowski, lubliniecki, zawierciański).

Jurorzy dokonają wyboru laureatów w kwietniu br., o ewentualnej uroczystości wręczenia nagród zostaną powiadomieni jedynie laureaci i ich opiekunowie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu uroczystości lub przeprowadzenia jej w innej formie niż zazwyczaj, w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px