Katarzyna Kołacz / LISTY

mgs kolacz katarzyna listy 2024Jeden z obrazów Katarzyny Kołacz prezentowany na wystawie nosi tytuł „Subtelność”. Właśnie subtelność wydaje się cechą dystynktywną, która odnosić się może do większości jej prac, jak i sposobu bycia i tworzenia samej autorki.

Dla Katarzyny Kołacz sztuka jest swoistym przesłaniem dla odbiorców, tytułowymi listami, w których artystka chce przekazać swój zachwyt nad światem i swoje przekonanie, że przez sztukę zdoła uchronić go przed złem.

Katarzyna Kołacz:
Odczucia można wyrazić nadając im kształt w kolorze w relacji ze sobą i światem zewnętrznym.
Obrazy są częścią z głębi mnie.
Porusza mnie bezbronność i zależność oraz tęsknię za światem bez cierpienia.

Artystka posługuje się techniką własną wymagającą wiele skupienia i precyzji, którą nawiązuje do impresjonizmu. Nazywa ją autorskim pointylizmem. Inspiracje czerpie z przyrody, tworząc obrazy wypełnione światłem, powietrzem i mieniącymi się barwami.

***
Katarzyna Kołacz urodziła się w 1979 w Myszkowie. Absolwentka Liceum Plastycznego im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, obecnie słuchaczka II roku na Wydziale Sztuki, kierunek malarstwo na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie. Maluje w zaciszu, choć coraz częściej prezentuje swoje prace na wystawach – indywidualnych, jak np. „Spontanicznie” (kawiarnia Niebo w Mieście, Klubokawiarnia Bank w Częstochowie) lub zbiorowych – w Winiarni Koszęcin czy w Galerii Złote Anioły.

Katarzyna Kołacz: LISTY
malarstwo
23/04 – 26/05/2024
Galeria ZWIASTUN, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, aleja Najświętszej Maryi Panny 64
Wernisaż 23/04/2024, godz.18.00

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa