Banner Top

Wernisaż wystawy malarstwa Doroty Jabłońskiej-Gralak

Galeria 4 Arte zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Doroty Jabłońskiej-Gralak.

„Twórczość Doroty funkcjonuje bardziej jako sugestia, niż gotowy scenariusz rozgrywanego aktu pozwalająca nam ukradkowo zerknąć poza kulisy i doświadczyć głębi ukrytych mechanizmów determinujących owo przedstawienie.

Recital Zbigniewa Zamachowskiego „Nastroje we dwoje”

W niedzielę 5 lutego 2023 na scenie Kina Studyjnego OKF Iluzja wystąpi z recitalem Zbigniew Zamachowski – obdarzony talentem muzycznym aktor teatralny i filmowy.

W programie koncertu znajdą się autorskie utwory Zbigniewa Zamachowskiego oraz doskonałe interpretacje piosenek innych twórców, m.in. Jaromira Nohavicy, Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Włodzimierza Korcza, Piotra Bukartyka.

Wystawa malarstwa Romana Wrześkiewicza

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisaż i zwiedzanie wystawy malarstwa Romana Wrześkiewicza.

Roman Wrześkiewicz
Mieszka w Ozorkowie. Sztuka jest jego fascynacją od młodości. Uczy się jej języka wyłącznie z przyjemności. Studiował w Łódzkiej Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie Akademii Sztuk Pięknych) na kierunku grafiki i malarstwa oraz w Wyższej Szkole Humanistyczno–Ekonomicznej w Łodzi na kierunku Komputerowego Projektowania Graficznego.

Samuel Willenberg – bohater dwóch narodów

26 stycznia 2023 r. o godz. 17.00 Muzeum Częstochowskie zaprasza do Ratusza na otwarcie wystawy „Samuel Willenberg – bohater dwóch narodów”, zorganizowanej we współpracy z TSKŻ – oddział w Częstochowie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu.

Organizator wystawy: Fundacja Dobry Grunt. Partner projektu: Centrum Badania i Nauczania Dziejów i Kultury Żydów w Polsce im. Mordechaja Anielewicza Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego.

Wernisaż wystawy malarstwa Justyny Warwas

Justyna Warwas jest częstochowską malarką i kuratorką wystaw. Artystka przedstawi swoją malarską twórczość w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater w Częstochowie. Wernisaż wystawy odbędzie się w sobotę 21 stycznia 2023 roku o godzinie 17:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

– Wszyscy lubimy wracać do pewnych wydarzeń z przeszłości i zastanawiać się, jak potoczyłoby się nasze życie, gdybyśmy dokonali innych wyborów, albo znaleźli się w innym miejscu, niż w danym czasie byliśmy… – przedstawia swoją wystawę Justyna Warwas. – W nieskończonej liczbie rzeczywistości alternatywnych istnieje nieskończona liczba nas samych, podejmujących wybory odwrotne do tych, które robimy w naszym życiu – tak uważają zwolennicy kwantowej teorii wieloświata, czyli hipotetycznego zbioru wszelkich możliwych wszechświatów równoległych.

„Klimaty Częstochowy” - spotkanie z Jackiem Kamińskim

18 stycznia, w Galerii Dobrej Sztuki odbędzie się spotkanie z laureatem I nagrody 15. edycji konkursu fotograficznego „Klimaty Częstochowy”. Początek godz. 18:00.

Jacek Kamiński to częstochowianin urodzony w 1955 r., absolwent Technikum Górniczego w Częstochowie. W 1972 r. został członkiem Towarzystwa Fotograficznego w Częstochowie, gdzie w latach późniejszych był m.in. skarbnikiem i wiceprezesem. Obecnie jest członkiem Jurajskiego Fotoklubu.

Karolina Błaś. Kotyfikacja

Pierwsza nowa wystawa w 2023 roku, na którą zapraszamy do MGS, pojawi się w Galerii ZWIASTUN. Galeria ta - zgodnie z założeniami i przesłaniem – jest przeznaczona przede wszystkim dla debiutantów, nawet w trakcie nauki.

Tak jest i tym razem – autorką wystawy „Kotyfikacja” jest Karolina Błaś, studentka Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Kirkut na Kierkowie – Rzecz o Żydach Żareckich

2023 rok DKF „Rumcajs” inauguruje już 2 stycznia. Tradycyjnie o godz. 18.00 pokazany zostanie film dokumentalny (55 min) „Kirkut na Kierkowie – Rzecz o Żydach Żareckich”.

Jego twórcą jest Bartosz Bednarczuk, założyciel projektu „Historia Zapomniana” oraz dziennikarz Telewizji TVS. Po projekcji filmu zapraszamy na spotkanie z autorem. Dla wszystkich chętnych wstęp wolny!

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px