Wygrany ważny mecz. Raków - Pogoń 2:1

W meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Raków Częstochowa pokonuje Pogoń Szczecin 2:1 po golach Giannisa Papanikolaou i Ante Crnaca.

W 8. minucie Giannis Papanikolaou dobił własne uderzenie z rzutu karnego, czym otworzył wynik spotkania. Tuż po upływie kwadranasie gry John Yeboah odebrał piłkę i wyłożył ją Ante Crnacowi, a Chorwat wpakował piłkę do bramki Pogoni. Kilka minut po golu Crnaca, Yeboah sam próbował się wpisać na listę strzelców, ale jego uderzenie zostało zablokowane. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Medalików.

Druga część meczu zaczęła się od ataku Medalików, ale Valentin Cojocaru zatrzymał Vladyslava Kochergina. W 53. minucie Efthymios Koulouris zmarnował dobrą sytuację Pogoni. Golkiper "Portowców" popisał się dobrą interwencją w 70. minucie, zatrzymując Bartosza Nowaka. Cztery minut później Kamil Grosicki zdobył kontaktową bramkę.

W końcówce nie zobaczyliśmy żadnych klarownych okazji, dlatego też spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny!

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 2:1 (2:0)

Raków Częstochowa: V. Kovačević - Racovițan, Arsenić (c), Svarnas - Tudor, Lederman (75' Baráth), Papanikolaou, Jean Carlos (85' Drachal) - Yeboah (64' Nowak), Kochergin (64' Ivi López) - Crnac.

Pogoń Szczecin: Cojocaru - Borges (78' Lisowski), Zech, Malec (45' Lončar), Koutris (78', Ulvestad, Gorgon, Przyborek, Bichakhchyan, Grosicki, Koulouris.