Banner Top

Bardziej kompleksowe utrzymanie zieleni

Od kwietnia zielenią miejską w poszczególnych rejonach miasta zajmują się firmy, których zadaniem jest kompleksowe sprzątanie i pielęgnacja tych terenów, co ma wpływać na lepszą efektywność i ułatwić nadzór nad realizacją „zielonych” zadań. Na ich realizację miasto przeznacza w tym roku 4,7 mln zł.

Wybrano firmy, które od kwietnia 2018 roku zajmują się utrzymaniem porządku i czystości na miejskich terenach zielonych, pielęgnacją zieleni miejskiej oraz utrzymaniem porządku na przystankach komunikacji miejskiej.

Otwarcie sezonu wędkarskiego – zabawy zręcznościowe dla dzieci

Przed otwarciem sezonu wędkarskiego warto sprawdzić swoje siły i poćwiczyć zarzucanie wędki i… szczęście w połowach! Na zajęciach ruchowych w Centrum Handlowym Auchan Poczesna mali sportowcy będą ćwiczyć zręczność i cierpliwość, łowiąc małe piłeczki.

Czas otworzyć sezon wędkarski! Choć sport ten wymaga przede wszystkim odpowiednich warunków w postaci akwenu czy odpowiedniego sprzętu, to zbliżające się zajęcia dla dzieci dowiodą, że równie pyszną zabawą może być… wędkowanie na polanie! Warto zawczasu szlifować swoje umiejętności lub sprawdzić, czy to sport dla każdego.

Czasowa zmiana tras linii nr 13, 15, 22 i 25 w dzielnicy Tysiąclecie

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że w związku z awarią wodociągu przy przystanku DOMY STUDENCKIE przy ulicy Dąbrowskiego od 20.04.2018 roku od godz. 15:00 do odwołania w dzielnicy Tysiąclecie zostaną zmienione trasy linii nr 13, 15, 22 i 25.

Linie nr 13, 15 i 22 będą w kierunku centrum kursować z ulicy Dekabrystów przez Szajnowicza-Iwanowa i aleję Jana Pawła II do Dąbrowskiego i dalej bez zmian.

O wyprawach za horyzont

Spotkania z podróżnikami, prezentacje fotografii i eksponatów z egzotycznych zakątków globu – te i inne atrakcje złożą się na 4. Festiwal Podróżniczy „Za horyzontem”, który 20 i 21 kwietnia odbędzie się w Miejskim Domu Kultury przy ul. Łukasińskiego 50/68. Wstęp wolny.

Częstochowski Festiwal Podróżniczy „Za horyzontem” powstał z inicjatywy Miejskiego Domu Kultury w 2014 roku. Jest pierwszą w naszym mieście dużą, regularnie organizowaną imprezą dla amatorów podróżowania.

Nowe MAN-y przyjadą jesienią do Częstochowy

Częstochowskie MPK podpisało umowę na produkcję i dostawę 12 nowych autobusów marki MAN. Wartość inwestycji dofinansowanej z Unii Europejskiej to 13,3 mln zł.

W styczniu miejski przewoźnik podpisał z PESĄ kontrakt wartości 73 mln zł na dostawę 10 nowych tramwajów, które dotrą do Częstochowy w przyszłym roku, a pół roku temu - umowę z Marszałkiem Województwa na dofinansowanie unijne – zarówno do tego zakupu, jak i przebudowy starszej części linii tramwajowej (łączna wartość obu zadań to ponad 200 mln zł, a unijnego dofinansowania 144 mln).

Firma x-kom działa w strefie

Firma x-kom oficjalnie rozpoczęła pracę w nowej siedzibie, na częstochowskim terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Euro-Park” Mielec. Nowoczesny kompleks zatrudnia ponad 800 osób.

Nowa siedziba przy ulicy Bojemskiego 25 składa się z dwóch budynków: czterokondygnacyjnego biurowca oraz centrum logistycznego - o łącznej powierzchni całkowitej ponad 12 tys. m2 (8 tys. m2 powierzchni magazynowej i 4 tys. m2 przestrzeni biurowej). Do kompleksu przenieśli się pracownicy, którzy do tej pory pracowali w trzech różnych budynkach, m.in. przy ul. Krakowskiej i Rejtana.

Którą szkołę wybrać? Informatory

Przed uczniami klas gimnazjalnych i ich rodzicami niebawem ostateczna decyzja, którą ze szkół ponadgimnazjalnych wybrać. Poniżej specjalnie przygotowany z tej okazji informator. Drugi pomoże w wyborze szkół policealnych w regionie częstochowskim.

Obie broszury opracowało Centrum Informacji Zawodowej – Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna.

Poniżej w załącznikach do pobrania informator o kierunkach kształcenia planowanych w szkołach ponadgimnazjalnych w Częstochowie w roku szkolnym 2018/2019 oraz informator o szkołach policealnych w regionie częstochowskim na rok szkolny 2018/2019.

Będą światła na Nowowiejskiego i Śląskiej

Miejski Zarząd Dróg o Transportu ogłosił przetarg nieograniczony na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Kopernika z ul. Śląską oraz z ul. Nowowiejskiego. Oferty można składać do 26 kwietnia.

W ramach inwestycji - po uprzednim opracowaniu projektu wykonawczego i organizacji ruchu - zostanie w tych dwóch lokalizacjach zainstalowana sygnalizacja świetlna akomodacyjna.

Prace obejmą także projekt i wymianę istniejącego sterownika sygnalizacji przy placu Biegańskiego, projekt i instalację sieci światłowodowej łączącej sterowniki przy placu Biegańskiego oraz ulicach Kopernika, Nowowiejskiego, Jana III Sobieskiego i Korczaka, a także projekt organizacji ruchu dla koordynowanych ciągów ulicy Śląskiej i Nowowiejskiego od placu Biegańskiego do ul. Sobieskiego.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px