Banner Top

Skra mierzy się ze słabeuszem. Zwycięstwo czymś koniecznym

W 24. kolejce trzeciej ligi piłkarze Skry Częstochowa zagrają na wyjeździe z fatalnie spisującym się Pniówkiem Pawłowice Śląskie, który na wiosnę zdobył zaledwie dwa punkty i walczy o utrzymanie. W sobotę podopieczni Pawła Ściebury będą zdecydowanym faworytem i brak zwycięstwa będzie oznaczał, że u Skrzaków dzieje się źle.

W środku tygodnia częstochowianie odrobili zaległości i tylko zremisowali bezbramkowo u siebie z Rekordem Bielsko-Biała.

  • Kategoria: cz.Sport

Daleka pielgrzymka Rakowa po punkty

W sobotnie popołudnie Raków Częstochowa zagra kolejny mecz w Nice 1 lidze. W 27. serii gier podopieczni Marka Papszuna zmierzą się na wyjeździe z Bytovią Bytów. Oba zespoły słabo spisują się na wiosnę i pilnie potrzebują punktów, aby ugasić mniej lub większy pożar w swoim otoczeniu. Dla czerwono-niebieskich to najdalsza podróż w tej rundzie – oby nie na darmo.

Bytovia walczy w tym sezonie o utrzymanie się w gronie pierwszoligowców.

  • Kategoria: cz.Sport

Gorzki remis Skry

Wydaje się to nieprawdopodobne, ale fakty są bolesne. Skra Częstochowa w trzech ostatnich meczach ligowych zdobyła tylko dwa punkty, a zdaniem wielu obserwatorów powinna zainkasować ich dziewięć. Brak szczęścia, skuteczności, proste błędy (niepotrzebne skreślić) sprawiają, że częstochowianie na własne życzenie nie potrafią wygrać meczu. Podobnie było w minioną środę w starciu z Rekordem Bielsko Biała.

Zaległe spotkanie z 19. kolejki miało być inne niż te poprzednie.

  • Kategoria: cz.Sport

Skra odrabia zaległości. U siebie będzie lepiej?

Na wyjazdach grają słabo, żeby nie powiedzieć źle. U siebie jednak są zupełnie innym zespołem i na to liczą kibice, którzy w środę wybiorą się na obiekt przy ul. Loretańskiej, aby obejrzeć zaległe spotkanie z 19. kolejki rozgrywek trzeciej ligi, w którym Skra Częstochowa zmierzy się z Rekordem Bielsko-Biała.

Pierwotnie ten mecz miał odbyć się 17 marca, ale ze względu na zły stan boiska trzeba było znaleźć inny termin. Teraz już nic nie powinno stanąć na przeszkodzie, aby rozegrać to miejmy nadzieję udane dla Skry spotkanie.

  • Kategoria: cz.Sport

Jedna jaskółka wiosny nie czyni. Raków z kolejną porażką

Kiepska passa Rakowa w nowym roku trwa. Zwycięstwo wyjazdowe ze Stalą Mielec okazało się jaskółką, która mimo dobrej pogody, nie czyni wiosny. Po przegranych z GKS-em Katowice, Wigrami Suwałki oraz Zagłębiem Sosnowiec, a także remisie z Odrą Opole, podopieczni Marka Papszuna ulegli na Limanowskiego ekipie Chrobrego Głogów 1:3 w rozgrywkach Nice 1 ligi.

Piłkarze obu drużyn zagrali w pięknych okolicznościach przyrody w niedzielne popołudnie przy niespełna trzytysięcznej publiczności.

  • Kategoria: cz.Sport

Skra przegrywa mecz, który powinna wygrać

Śmiało można zadać sobie pytanie – Jak oni mogli ten mecz przegrać? Mnóstwo stuprocentowych sytuacji, nawet w przypadku gry w osłabieniu, dominacja nad rywalem, a mimo wszystko porażka w Zabrzu z rezerwami Górnika 1:3. Piłkarze Skry Częstochowa nieco na własne życzenie zgotowali sobie ten los, chociaż wcale nie byli gorszym zespołem.

Po zwycięstwie u siebie ze Stalą Brzeg i remisie w Dzierżoniowie z Lechią ekipa częstochowskiego zespołu z optymizmem wybrała się w sobotę do Zabrza, aby stoczyć bój z tamtejszymi rezerwami Górnika.

  • Kategoria: cz.Sport

Raków znajdzie patent na Chrobrego? Powtórka z jesieni mile widziana

To właśnie zwycięstwo w Głogowie z Chrobrym w rundzie jesiennej było przełomowym momentem w grze Rakowa w tym sezonie Nice 1 ligi. Od tamtej pory podopieczni Marka Papszuna zaczęli regularnie punktować. Być może historia zatoczy koło i po kilku niepowodzeniach u progu wiosny RKS w niedzielne popołudnie ruszy z kopyta.

Wydawało się, że takim przełomem może być triumf w Mielcu 3:2, ale niestety przed kilkoma dniami ekipa czerwono-niebieskich w kiepskim stylu przegrała 0:2 w Sosnowcu z Zagłębiem i póki co nie może pochwalić się dobrym bilansem punktowym w rundzie wiosennej.

  • Kategoria: cz.Sport

Skra jedzie do Zabrza. Rywalem rezerwy Górnika

W najbliższą sobotę piłkarze Skry Częstochowa zagrają kolejny mecz w rozgrywkach trzeciej ligi. W 23. kolejce podopieczni Pawła Ściebury na wyjeździe zmierzą się z rezerwami Górnika Zabrze. Czy częstochowianie są w stanie odnieść drugie zwycięstwo w delegacji w tym sezonie, a pierwsze w rundzie wiosennej?

Ostatnie spotkania w wykonaniu Skry to zalążek dobrej passy.

  • Kategoria: cz.Sport

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px