Banner Top

Wyrównany, zwycięski mecz Włókniarza

Po bardzo wyrównanym spotkaniu, drużyna forBET Włókniarza Częstochowa triumfowała ostatecznie z Cash Broker Stalą Gorzów 49:41. Liderem naszej ekipy w starciu z rywalem z Gorzowa był Leon Madsen - 14 punktów.

Dla gości najwięcej (15+1) wywalczył Bartosz Zmarzlik.

Skra w Głubczycach zrobiła swoje i czeka na finał sezonu

W meczu 33. kolejki trzeciej ligi Skra Częstochowa zgodnie z planem pokonała na wyjeździe Polonię Głubczyce 4:0 i wciąż jest liderem rozgrywek. Podopieczni Pawła Ściebury mają taki sam dorobek co Ślęza Wrocław. Już teraz można szykować się na niesamowite emocje w ostatniej serii gier, która powinna, ale nie musi rozstrzygnąć losy awansu.

Powiedzieć, że Skra musiała wygrać w Głubczycach to jak nic powiedzieć.

Kolejny finał przed Skrą. Tym razem faworyt jest tylko jeden

Sobotni triumf w Głubczycach będzie dopiero czwartym odniesionym przez Skrę na wyjeździe w tym sezonie, ale może okazać się kluczowy w perspektywie awansu. Chcąc znaleźć się w drugiej lidze obowiązkiem ekipy Pawła Ściebury jest pokonanie w 33. kolejce czerwoną latarnię tych rozgrywek – Polonię Głubczyce. Z takimi zawodnikami jak Damian Nowak i Daniel Rumin nie może być inaczej.

Chyba żaden kibic spod Jasnej Góry nie wyobraża sobie innego scenariusza jak pewne zwycięstwo częstochowian na południu Polski.

Remis, który bardziej cieszy niż smuci

Można powiedzieć, że piłkarze Skry Częstochowa wykonali plan minimum i zremisowali we wtorkowe popołudnie na wyjeździe w 32. kolejce trzeciej ligi z Ruchem Zdzieszowice 2:2. To sprawia, że podopieczni Pawła Ściebury wrócili na pierwsze miejsce w tabeli, ale jeszcze nie mogą być pewni awansu.

Starcie w Zdzieszowicach kończyło 32. serię gier. Częstochowianie zdawali sobie sprawę w jakim położeniu się znajdują.

Wygrać u "Zdzichów". Skra gra pierwszy z trzech finałów!

We wtorek 5 czerwca piłkarze Skry Częstochowa zagrają pierwszy z trzech finałów w drodze do upragnionego awansu do drugiej ligi. W 32. kolejce podopieczni Pawła Ściebury wybiorą się do Zdzieszowic na mecz z Ruchem. Zwycięstwo lub remis pozwoli im wrócić na fotel lidera.

Wyniki w tej kolejce dobrze ułożyły się dla częstochowian.

Raków zakończył sezon w Nice 1 lidze. Było naprawdę "nice"

W niedzielne wczesne popołudnie Raków Częstochowa rozegrał ostatni mecz w tym sezonie w rozgrywkach Nice 1 ligi. W 34. serii gier rywalem RKS-u była Pogoń Siedlce. Mecz zakończył się wynikiem 1:1. Kibice mieli okazję pożegnać się z niektórymi zawodnikami, którzy zmienią barwy klubowe.

Przed pierwszym gwizdkiem oficjalnie pożegnano się z Przemysławem Oziębałą oraz Mateusz Kosem.

Raków kończy świetny sezon. W niedzielę ostatni akord

Przed rozgrywkami wszyscy drżeli, aby ostatni mecz w sezonie nie był pożegnaniem z Nice 1 ligą. W trakcie rozgrywek wszyscy mieli nadzieję, że ostatni mecz w sezonie... będzie pożegnaniem z Nice 1 ligą, co mogłoby oznaczać awans do Lotto Ekstraklasy. Koniec końców Raków pogodzi wszystkich i usadowi się w okolicach środka tabeli.

Bez względu na wynik ostatniego starcia w tym sezonie, można i trzeba stwierdzić, że beniaminek z nawiązką wywiązał się ze swoich założeń i spełnił podstawowy warunek jakim jest utrzymanie się w gronie pierwszoligowców.

Dwójka do zera, Skra znów ma lidera!

Fotel to najbardziej pożądany mebel przez wszystkich sportowców. To właśnie o ten przysłowiowy fotel lidera trwa zażarta walka w rozgrywkach trzeciej ligi. Po środowym meczu ze Stilonem Gorzów w ramach 31. kolejki mogą usiąść w nim wygodnie piłkarze Skry, którzy wygrali 2:0.

Przed tym spotkaniem częstochowianie tracili do lidera z Polkowic dwa punkty.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px