Banner Top

Norwid walczy o podium we Wrześni. Tam też o tym marzą

W 25. kolejce siatkarskiej pierwszej ligi ekipa Exact Systems Norwid Częstochowa zagra na wyjeździe z Krispolem Września. Będzie to arcyważne spotkanie z udziałem dwóch drużyn, które chcą zająć jak najwyższe miejsce przed fazą play-off.

Częstochowianie w poprzedniej kolejce musieli uznać wyższość lidera rozgrywek – Lechii Tomaszów Mazowiecki, przegrywając u siebie 1:3.

„Mecz na szczycie dołu tabeli”. Tauron AZS kontra Olimpia

W sobotnie popołudnie o godz. 17:00 siatkarze Tauron AZS Częstochowa rozegrają przedostatnie spotkanie w rundzie zasadniczej rozgrywek pierwszej ligi. W hali przy ul. Zbierskiego rywalem biało-zielonych będzie Olimpia Sulęcin.

Będzie to zatem starcie dwóch najsłabszych drużyn zaplecza PlusLigi.

W piątek prezentacja drużyny forBET Włókniarza

5. kwietnia sezon 2019 oficjalnie zainaugurują żużlowcy forBET Włókniarz Częstochowa. Tego dnia na SGP Arenie nasza drużyna w ramach pierwszej kolejki PGE Ekstraligi zmierzy się bowiem z ekipą Stali Gorzów.

Aby zobaczyć kompletny skład biało-zielonych, nie musicie jednak czekać aż do kwietnia.

MKS Tryb organizuje zawody Cross Country

Włodarze klubu MKS Tryb Częstochowa już planują inauguracyjne ściganie w naszych okolicach, ale także w kraju. Będzie to oficjalne rozpoczęcie sezonu Cross Country w Polsce.

Ścigać się będą nie tylko ci, którzy zasiadają dwóch kółek, ale także i czterech.

Pieniążek punktuje w Rajdzie Szwecji

Po trudnym weekendzie Łukasz Pieniążek ukończył Rajd Szwecji, drugą rundę sezonu WRC, na czwartej pozycji w klasie WRC 2 Pro. Częstochowianin rozpoczął swój trzeci sezon w mistrzostwach świata sięgając po 12 punktów do klasyfikacji generalnej swojej kategorii.

Rajd Szwecji był dla Łukasza Pieniążka i jego pilota Kamila Hellera pierwszym z dziesięciu tegorocznych startów w nowej klasie WRC 2 Pro.

Koniec marzeń. Tauron AZS skończy rundę zasadniczą na dnie

"Człowiek wiedział, ale jednak trochę się łudził" - w sieci krąży popularny mem z tego typu stwierdzeniem. To samo można powiedzieć o największych optymistach Tauron AZS Częstochowa, którzy wierzyli, że w sobotnie popołudnie ich zawodnicy sprawią niespodziankę i pokonają faworyzowany KSP Siedlce. Niestety, skończyło się na walce i porażce 1:3.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px