Banner Top

Fotorelacje

6. Festiwal Retro Częstochowa

W Częstochowie naprawdę nie brakuje dobrych, mądrych, ciekawych, zabawnych wydarzeń. A już wakacje to jest absolutny wysyp imprez plenerowych.

Przez lata udało się wypracować, zadbać, rozpieszczać publiczność cyklicznymi imprezami, na które się czeka, których się wypatruje i sprawdza kto tym razem odwiedzi nasze miasto, z czym przyjedzie czy też co się będzie działo. Za nami Jazzowa Wiosna, FrytkaOff Festiwal czy Industriada oraz inne liczne plenerowe koncerty i spektakle.

Wolność, kocham i rozumiem

W ostatnią niedzielę czerwca, w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej w Częstochowie, odbył się koncert charytatywny „Wolność jest w nas - Solidarni z Polakami na Kresach”, zorganizowany przez Towarzystwo Patriotyczne Kresy w Częstochowie wraz z ks. Ryszardem Umańskim.

Podczas niedzielnego wieczoru, 30 czerwca 2019 roku, tuż po godzinie 18, zagrali: Chłopcy z Placu Broni, Paweł Łowicki oraz dzieci z Kresów.

Królowa może być tylko jedna

Środowy wieczór rozświetliły najpiękniejsze kobiety naszego regionu. 19 czerwca odbyła się Gala Finałowa Miss Polonia Ziemi Częstochowskiej. Do finału wyborów miss zakwalifikowało się czternaście kandydatek.  W rozświetlonej tęczowymi barwami sali widowiskowej Arche Hotel, publiczność w napięciu oczekiwała na rozpoczęcie gali.

Otworzył ją i poprowadził Norbi, prezenter radiowy i telewizyjny, oraz piosenkarz znany m.in. z przeboju „Kobiety są gorące”. W pierwszej odsłonie panie pokazały się w strojach dziennych born2be, wzbudzając aplauz na widowni. Piękne kobiety w barwnych strojach, nie dziwi więc reakcja zgromadzonej publiczności.

Muzyczna uczta miłośników frytek

Festiwal Frytka OFF-jazd to przepełniona pozytywną energią impreza, na której każdy znajdzie coś dla siebie, dzięki zróżnicowanemu repertuarowi.

Pomimo rekordowych upałów, częstochowianie rewelacyjnie bawili się w Parku Lisiniec w dniach 14-15 czerwca 2019 roku. Podczas dwudniowej imprezy zagrali: Sołtys, Mery Spolsky, Dezerter, Kapela Ze Wsi Warszawa, Mela Koteluk, Kozak System, Acid Drinkers, Xxanaxx, L.U.C & Rebel Babel Ensamble z orkiestrą dętą OSP Konopiska (gościnnie Marcelina i Abradab) oraz wyczekiwany przez wiele kobiet Krzysztof Zalewski.

15th Hot Jazz Spring Festiwal - radość, jakość, pozytywne wibracje

7-9 czerwca już po raz odbył się 15. jubileuszowy Hot Jazz Spring – Międzynarodowy Festiwal Jazzu Tradycyjnego. Wydarzenie o tyle wartościowe, co niezwykłe, unikatowe. Choć każdego roku festiwal przekazuje, wnosi, promuje podobne wartości, treści muzyczne, towarzyskie, edukacyjne, to jednak zmienia swój charakter i prezentuje się w nowej odsłonie.

Już w tym roku zapowiedziane zostało, że 16. festiwal będzie troszkę przesunięty, a mianowicie rozpocznie się oficjalnie w czwartek 4 czerwca 2020, by przynieść widzom finał w sobotę.

Inicjująca jazzowe święto Parada Nowoorleańska wyruszyła muzycznie, tanecznie i radośnie punktualnie o godzinie 18.00 w piątek, 7 czerwca z Placu Biegańskiego na Plac im Louisa Armstronga, którego duch nieodmiennie czuwa, otulając częstochowską filharmonię pozytywnymi wibracjami.

Przełamanie Włókniarza

W niedzielę, 9 czerwca w Częstochowie doszło do starcia pomiędzy forBET Włókniarzem, a Stelmet Falubazem Zielona Góra. W pojedynku tym lepsi okazali się gospodarze, którzy kontrolowali większość spotkania i ostatecznie zwyciężyli je różnicą 12 punktów.

Najskuteczniejszym zawodnikiem „Lwów” był nie kto inny, jak Leon Madsen, który tego dnia obok swojego nazwiska dopisał 12 punktów z bonusem. Jedno „oczko” mniej zgromadził Fredrik Lindgren. I o ile przebudzili się Adrian Miedziński i Paweł Przedpełski, o tyle raczej o tym meczu szybko będzie chciał zapomnieć Matej Žagar (3 punkty w 4 startach).

Podrażnione Lwy znów poległy

forBET Włókniarz Częstochowa musiał w piątek uznać wyższość Betard Sparty Wrocław w meczu 6. Rundy PGE Ekstraligi. Goście, wzmocnieni w tym spotkaniu Maciejem Janowskim, który wrócił po kontuzji, kontrolowali przebieg spotkania i zakończyli je, wygrywając różnicą 8 punktów.

O takim, a nie innym przebiegu spotkania świadczyło zbyt wiele dziur w drużynie gospodarzy. Liderem „Lwów” był w tym pojedynku Leon Madsen z 12 punktami i bonusem na koncie w sześciu startach. Wtórował mu Matej Žagar (12), który jednak dwukrotnie linię mety minął na końcu stawki.

Byki rozgromiły Lwy

Sporym rozczarowaniem trzynastu tysięcy kibiców zakończyło się niedzielne spotkanie 5. kolejki PGE Ekstraligi, w którym to forBET Włókniarz podejmował Fogo Unię Leszno.

Mecz był dość jednostronny, a fakt, jak bardzo miejscowi zawiedli niech potwierdza fakt, że część kibiców opuściła już trybuny obiektu przy ul. Olsztyńskiej jeszcze przed biegami nominowanymi.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px