Reiman vs Wojtyra 4:3. Stal wygrywa w Częstochowie

Kiedyś ten moment musiał nastąpić. Po serii siedmiu wiosennych meczów bez porażki, w końcu przyszło nam przełknąć jej gorycz. Przegrywamy, mimo że Kamil Wojtyra zdobył dziś hat-tricka! Wojciech Reiman był jednak o jedno trafienie lepszy. Po szalonym i niezwykle atrakcyjnym dla kibiców meczu Skra przegrała ze Stalą Rzeszów 3:4.

Ekipa z Podkarpacia to drużyna, która wyjątkowo Skrze nie leży.

Skra przegrała ze Stalą jak dotąd wszystkie spotkania na szczeblu centralnym. W sobotę to błędy na początku spotkania zadecydowały o tym, że dość szybko mieli spore straty do odrabiania. W 10. minucie nikt nie przeciął dośrodkowanej z lewej strony piłki, ta idealnie spadła pod nogi Wojciecha Reimana, któremu pozostało tylko umieścić ją w bramce. Pięć minut później niestety było już 0:2. Z piłką w naszym polu karnym minął się Rafał Brusiło, ta spadła pod nogi Krystiana Pieczary, który jak na tacy wystawił ją Reimanowi. Doświadczony zawodnik Stali w takiej sytuacji nie mógł się pomylić, a Mikołaj Biegański nie miał najmniejszych szans.

Skra zdołała odrobić i doprowadzić do remisu, ale Reiman nie zwalniał tego dnia tempa.

Skra Częstochowa – Stal Rzeszów 3:4 (1:2)
3-4 Kamil Wojtyra 90+4’ (z karnego), asysta Damian Warnecki

Skra: Biegański, Mesjasz, Brusiło, Sadowski, Noiszewski (87′ Rogala), Nocoń, Gołębiowski (61′ Kazimierowicz), Napora (74′ Warnecki), Milasius (87′ Smykowski), Niedbała (46′ Klisiewicz), Wojtyra
Stal: Bieszczad Ż, Kostkowski, Reiman, Sylwestrzak, Kotwica, Pieczara (Sławek), Kłos (Maciejewski), Szczypek Ż, Olejarka (Szczepanek), Głowacki Ż, Wolski

cz.info.pl, ks-skra.pl, foto: Waldemar Deska