„Złota Rączka” z myślą o seniorach

W ramach programu „Częstochowa Wspiera Seniorów” rusza akcja pomocy w drobnych naprawach organizowana przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej TBS. To pomoc mieszkańcom powyżej 70. roku życia.

Wsparcie będzie kierowane do seniorów mieszkających w lokalach zarządzanych przez ZGM TBS, którzy nie zalegają z płatnościami. Aby uzyskać pomoc w pracach naprawczych, trzeba skontaktować się z oddziałem eksploatacji miejskiej spółki.

– Nawet niewielkie domowe usterki mogą być sporym kłopotem dla osób starszych, więc miejska spółka mieszkaniowa przychodzi im z pomocną dłonią, i to dosłownie – mówi prezydent Częstochowy. – Lokatorki i lokatorzy ZGM po 70-tce mogą teraz łatwo skorzystać z fachowej, darmowej pomocy przy drobnych naprawach. Takie wsparcie też się liczy – zwiększa wygodę codziennego życia, daje poczucie bezpieczeństwa, pomaga zaoszczędzić niepotrzebnych stresów…

- Taki program to odpowiedź na potrzeby naszego społeczeństwa. Coraz więcej osób starszych mieszka samotnie. Kiedy potrzebują pomocy, mogą liczyć tylko na siebie. Chcemy to zmienić, stąd pomysł „Złotej Rączki” - mówi prezes zarządu ZGM „TBS” w Częstochowie.

Akcja startuje 1 grudnia i potrwa do końca czerwca przyszłego roku. Jeśli senior nie jest w stanie samodzielnie dokonać drobnej naprawy domowej, może skorzystać z nieodpłatnej pomocy, gdy wartość naprawy nie przekracza 100 zł.

W jakich przypadkach można liczyć na fachowców z ZGM TBS?

W regulaminie czytamy, że pomoc dotyczy:
1) regulacji drzwi i okien,
2) montażu bądź wymiany zamka lub klamki w drzwiach,
3) wymiany lub regulacji spłuczki i deski toaletowej,
4) naprawy bądź wymiany przeciekających kranów w kuchni i łazience,
5) udrożnienia odpływów, uszczelnianie syfonów w zlewozmywakach, wannach, umywalkach i brodzikach,
6) wymiany żarówek,
7) montażu lub wymiany gniazdek i wyłączników świateł i lamp,
8) podłączenia pralki, zmywarki lub innych urządzeń AGD,
9) naprawy lub wymiany zawiasów w drzwiczkach w szafach znajdujących się w lokalu,
10) wymiany pokręteł baterii, słuchawek i węży prysznicowych.

Akcja „Złota Rączka” nie obejmuje na przykład malowania ścian, remontów, składania mebli czy sprzątania. Prace naprawcze będą wykonywane w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 7-15 oraz we wtorki w godz. 9-17.

Cały regulamin dostępny TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa