Bezpieczny senior - jak nie dać się oszukać w internecie

Ciągle słychać o oszustach i złodziejach chcących okraść nas z użyciem np. fałszywych stron www czy SMS-ów. Narażone są szczególnie osoby starsze. Zwłaszcza dla nich przeznaczone jest szkolenie online 22 stycznia.

Zupełnie bezpłatne webinarium – rodzaj seminarium/szkolenia online – jest skierowane do osób starszych jako grupy szczególnie narażonej na działania cyberprzestępców, bo szczególnie często przez nich atakowanej. Ze szkolenia mogą skorzystać jednak także osoby opiekujące się seniorkami i seniorami.

Webinarium organizują państwowe instytucje – Urząd Komisji Nadzoru Finansowego we współpracy z Komendą Główną Policji oraz Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość odbywa się w ramach projektu Centrum Edukacji dla Uczestników Rynku (CEDUR).

Szkolenie ma w przystępny sposób przybliżyć wiedzę o tym, w jaki sposób nasze finanse mogą zostać narażone na szwank przez oszustów korzystających z nowych technologii. Dowiemy się, jakie są najczęstsze metody działania cyberoszustów, jak nie dać się oszukać przez telefon, jak możemy zweryfikować podmioty oferujące produkty lub usługi finansowe, w końcu – które organy i instytucje powołane są do pomocy ofiarom tego rodzaju przestępstw.

Wydarzenie zaplanowano na 22 stycznia (poniedziałek) na godz. 17.00. Potrwa ok. półtorej godziny. Logowanie uczestniczek i uczestników rozpocznie się od godz. 16.30. Podczas webinarium odbędzie się krótka przerwa.

Najpierw trzeba się zarejestrować online – poprzez elektroniczny formularz zgłoszeniowy na podstronie organizatora, czyli Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) TUTAJ.

Można wziąć udział indywidualnie albo grupowo (za pośrednictwem domów czy klubów seniora, domów pomocy społecznej, bibliotek etc.), poprzez przeglądarkę internetową lub aplikację w telefonie. Trzeba mieć dostęp do stabilnego łącza internetowego. Po rejestracji, najpóźniej do 21 stycznia otrzymamy potwierdzenie naszego udziału oraz informacje techniczne.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa