Powstaną kolejne bloki TBS przy ul. Łódzkiej

Jest już gotowy montaż finansowy pierwszego bloku Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej TBS przy ul. Łódzkiej.

Pierwszy budynek nowego osiedla będzie czterokondygnacyjny i znajdą się w nim dwadzieścia trzy funkcjonalne mieszkania: jedno, dwu i trzypokojowe, w tym dwa dla osób z niepełnosprawnością. Jeśli wszystkie prace przebiegną zgodnie z planem, blok powinien zostać oddany do użytku w przyszłym roku.

Wszystkie osoby zainteresowane najmem mieszkania, które pozytywnie przeszły kwalifikację wpłaciły pełną kwotę partycypacji, a Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał z ZGM TBS umowę i udzielił spółce kredytu.

- Nie zwalniamy tempa, bo w Częstochowie wciąż jest duże zapotrzebowanie na tego typu mieszkania. Pamiętajmy, że nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup mieszkań na wolnym rynku, a TBS to wyjście naprzeciw oczekiwaniom wielu częstochowianek i częstochowian. Nasze bloki będą atrakcyjne, nowoczesne i zaprojektowane z dbałością o przestrzeń i z poszanowaniem ekologii. W sumie chcemy zaoferować mieszkańcom blisko 400 mieszkań w systemie najmu czynszowego – mówi prezes zarządu ZGM TBS Sp. z o.o. w Częstochowie.

28 marca Zakład Gospodarki Mieszkaniowej wystąpił z wnioskiem o promesę kredytu na kolejny budynek w dzielnicy Parkitka, a postępowanie przetargowe na jego budowę zostanie ogłoszone do połowy kwietnia W kolejce czekają też przetargi na zaprojektowanie trzeciego i czwartego budynku nowego osiedla w formule najmu czynszowego.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa