Dotacje unijne na „Śniadaniu z przedsiębiorcami”

Kwietniowe spotkanie cyklu organizowanego przez Agencję Rozwoju Regionalnego będzie poświęcone dotacjom unijnym dla firm na inwestycje, cyfryzację, OZE, eksport, B+R.

Spotkanie zaplanowane na najbliższy czwartek, 4 kwietnia, poświęcone będzie kwestiom związanym z przygotowaniem przedsiębiorców do najbliższych naborów na dotacje unijne. Prezentacja przybliży uczestniczkom i uczestnikom „Śniadania” działania dotacyjne związane z konkretnymi programami:

1. działanie 1.8 innowacje cyfrowe w MŚP – Program Regionalny dla firm z województwa śląskiego,
2. ścieżka SMART – działanie modułowe na inwestycje, badania, cyfryzację,
3. promocja Marki Innowacyjnych MŚP – rozwój eksportu,
4. kredyt ekologiczny BGK – dotacja w formie dofinansowania inwestycji w zwiększaniu efektywności energetycznej firmy – termomodernizacja, wymiana urządzeń, linii technologicznych oraz instalacja OZE (Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021 – 2027).

Prelegentem będzie Paweł Koćwin - założyciel firmy consultingowej Argo Navi, specjalizującej się w doradztwie biznesowym dla firm MŚP, pozyskiwaniu dotacji, wprowadzaniu firm do Polskiej Strefy Inwestycji. Główny obszar zainteresowań to analiza możliwości rozwoju firm poprzez wsparcie w pozyskaniu dotacji w przedsiębiorstwach na inwestycje, B+R oraz opracowywanie strategii rozwoju firm dla wielu branż. Specjalista w obszarze analizy i doradztwa w opracowaniu strategii wejścia na rynki zagraniczne w podmiotach gospodarczych i ich realizacji, szkoleń z zakresu rozwoju startupów. Absolwent Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego, a także studiów podyplomowych w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Akademia Trenerów Biznesu. Wspólnik w kancelarii Argo Navi K. Koćwin Sp. K. oraz Argo Navi Dotacje i Eksport S.C.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia, o godz. 9.00 w Częstochowskim Parku Przemysłowo-Technologicznym, przy ul. Wały Dwernickiego 117/121. Ma potrwać ok. 2 godzin. Udział – bezpłatny, ale by wziąć udział należy się zarejestrować do 2 kwietnia za pomocą formularza na stronie internetowej www.arr.czestochowa.pl.

Pytania do organizatora – Agencji Rozwoju Regionalnego w Częstochowie S.A. – można kierować mailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr 34 360 56 88.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa