Podpisano umowę na rozbudowę Miejskiego Żłobka

120 nowych miejsc dla dzieci przybędzie w Żłobku Miejskim przy alei Armii Krajowej po zaplanowanej rozbudowie. 7 czerwca została podpisana umowa na realizację tej inwestycji.

6 czerwca, w Urzędzie Miasta Częstochowy, umowę podpisali: przedstawicielka wykonawcy i zastępca prezydenta Częstochowy Łukasz Kot. Obecnie Żłobek Miejski „Reksio” w dwóch lokalizacjach (przy alei Armii Krajowej oraz w filii przy ul. Sportowej) ma ok. 220 miejsc dla dzieci.

W ramach rozbudowy budynek przy Armii Krajowej 66A zyska ponad 1 tys. m kw. powierzchni użytkowej z nowym wyposażeniem, zapleczem socjalnym i technicznym. Powstanie także winda do obsługi osób z niepełnosprawnościami.

Na inwestycję udało się miastu uzyskać blisko 4,9 mln zł zewnętrznego dofinansowania z Krajowego Planu na rzecz Odbudowy i Zwiększenia Odporności oraz programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „MALUCH+”. Całkowity koszt realizacji wyniesie ponad 6,7 mln zł.

Najkorzystniejszą ofertę w postępowaniu (po wycofaniu się z podpisania umowy wybranej wcześniej firmy) złożyło konsorcjum: Zakład Remontowo Budowlano Instalatorski „BUDO-MAX” Spółka Jawna Piotr Marks, Justyna Marks (pełniący funkcję lidera konsorcjum) i Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe „MONTER” Grzegorz Wąsowicz (będące partnerem) i to ono zajmie się wykonaniem tej inwestycji. Będzie miało na to 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa