11 632 – tyle razy skorzystaliśmy z miejskich rowerów w lipcu 2022 roku

Ostateczne statystki za okres wakacji będą zapewne jeszcze lepsze – wszak jesteśmy ledwie za ich półmetkiem. Wydaje się, że miejskim rowerom sprzyjają tegoroczne modyfikacje na mapie stacji.

Najchętniej wsiadaliśmy na zielone jednoślady na głównym placu miasta – „Bieganie”. Zarejestrowano tam w lipcu 1227 wypożyczeń. Nie tak wiele mniej, bo 990, było ich u zbiegu Promenady Czesława Niemena i ul. Kiedrzyńskiej. W innym uczęszczanym punkcie miasta – na pl. Daszyńskiego – zanotowano 944 wypożyczenia. To trzy lokalizacje z najwyższą w lipcu liczbą wypożyczeń. Z kolei najmniej popularna w lipcu stacja to ta w pobliżu szkoły przy ul. Rocha – rowery odpięliśmy tam 36 razy.

Z lipcowych danych wynika, że wprowadzone w tym sezonie zmiany na mapie lokalizacji stacji Częstochowskiego Roweru Miejskiego (CRM) wyszły systemowi na dobre. A co za tym idzie – przysłużyły się jego użytkowniczkom i użytkownikom. Na przykład – na stacji, która pojawiła się w tym roku przy Dworcu PKP od strony alei Wolności, rowery wypożyczaliśmy w lipcu 713 razy. A to w kontekście całej statystyki bardzo dobry wynik. Podobnie było na stacji przy krytej pływalni przy alei Niepodległości – ta lokalizacja przyniosła niezły wynik w postaci 543 wypożyczeń. Dla przypomnienia – na starcie obecnego sezonu 4 najmniej popularne wcześniej stacje zmieniły lokalizacje. Zainstalowano je przy Dworcu PKP Centrum (przy al. Wolności), przy pływalni krytej MOSiR przy al. Niepodległości, a także na Rynku Wieluńskim i przy Alei Brzozowej.

Dzięki uzupełnieniom systemu CRM w ramach budżetu obywatelskiego w mieście jest teraz 26 stacji. Do końca października czeka tam na nas 239 rowerów. Do „uwolnienia” jednośladu na tej czy innej stacji potrzebujemy aplikacji Nextbike – rejestracja w niej trwa kilka chwil. Aplikacja daje nam zresztą możliwość korzystania z współdzielonych rowerów w każdym miejscu, w którym Nextbike jest operatorem systemu.

Za pierwsze 30 minut jazdy rowerem miejskim w Częstochowie w ogóle nie płacimy. Kolejne 30 minut to koszt zaledwie 2 zł. Szczegóły działania CRM dostępne są na jego stronie internetowej TUTAJ.

Obecnie prowadzone są też prace serwisowe miejskich rowerów, więc jeśli akurat znaleźliśmy w nich jakieś usterki, zgłaszajmy je operatorowi poprzez aplikację!

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa