Żądze Kleopatry Doroty Stasikowskiej-Woźniak

Ze swoją najnowszą książką „Żądze Kleopatry” (wydawnictwo Sonia Draga) przyjedzie do Ośrodka Promocji Kultury Dorota Stasikowska-Woźniak.

Pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne, konferencje, zjazdy i sesje (głównie kobiece). Spotkanie z nią odbędzie się 22 kwietnia o godz. 18.30. Wstęp wolny.

Dorota Stasikowska-Woźniak jest autorką m.in. powieści „Kleopatra”, „Portret kobiety wieku zatracenia”, „Mandragora” i najnowszej „Żądze Kleopatry”, a także poradników: „Wystąpienia publiczne i kreowanie wizerunku”, „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu”. W latach 90. wydawała w Katowicach kwartalnik literacki „Wyrazy”, w latach 2009-2013 była założycielką i współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady’s Club” i prowadziła Polski Dom Kreacji. Pisała scenariusze i prowadziła programy telewizyjne (m.in. „Trzecie oko” dla TVP II) i spotkania w Salonie Literackim w Katowicach.

Była także koordynatorką projektów społecznych i badawczych Polsce i na świecie, przewodniczącą Krajowej Sieci Tematycznej EQUAL; społeczną pełnomocniczką wojewody śląskiego ds. równego statusu kobiet i mężczyzn, przewodniczącą Rady Programowej TVP Katowice; członkinią Komitetu Sterującego Norweskich Mechanizmów Finansowych; Założyła i prowadziła m.in. Soroptimist International Śląski Klub Nike i Śląskie Centrum Równych Szans.

Jest laureatką nagrody „Bizneswoman roku” i „Skrzydła Merkurego”, „Ekolaurów”, Chapeau bas Soroptimist International i Stalowego goździka Ogólnopolskiego Forum Kobiet. Sprowadziła do Polski i społecznie prowadzi organizację pożytku publicznego Dress for Success Poland.

„Żądze Kleopatry” to starożytny Egipt, dworskie intrygi, pieniądze, władza, polityka, magia, a przede wszystkim miłość – w czasach panowania genialnej kobiety-faraona w najbogatszym mieście ówczesnego świata, Aleksandrii. Jak Kleopatra straciła dziewictwo? Jak przebiegała edukacja seksualna wielkiej władczyni? Czy słusznie była nazywana największą kurtyzaną starożytności? Jak udało jej się zdobyć i utrzymać miłość największych rzymskich wodzów tamtych czasów Juliusza Cezara i Marka Antoniusza? Powieść odsłania nieznane dotąd dzieje najbardziej znanej kobiety starożytności. Ta niezwykle inteligentna władczyni, silna, doskonale wykształcona, świetnie przygotowana do sprawowania władzy i utrzymania niezależności Egiptu nie cofała się przed niczym. Wykorzystywała swoją wiedzę, umiejętności, sprzyjające warunki i wszystkie dostępne jej atrybuty atrakcyjnej, kuszącej i tajemniczej kobiecości, by dominować w męskim świecie.

Podczas spotkania mowa będzie też niewątpliwie o tytule tej samej autorki z 2014 roku: „Mandragora” (wydawnictwo Burda). Tam autorka wprowadza nas w świat magicznego kręgu Mandragory, która istnieje od wieków w dwunastu krajach, czuwając nad utrzymaniem piękna, harmonii i równowagi między męskim i żeńskim pierwiastkiem wszechświata. Do kręgu zostaje zaproszona Ewa. Ale żeby się w nim znaleźć i stać kapłanką Bogini, musi wysłuchać opowieści dwunastu jej członków. Reprezentują różne środowiska: artystyczne, naukowe, polityczne, ich życiowe losy splatają się w sposób niezwykły. Opowieści są zabarwione magią, mistyką, czarami, towarzyszą im interesujące rozważania na temat miłości, zdrady, seksu, wielkich emocji, a tłem historycznym są lata międzywojenne i czasy współczesne. Ewa powoli poznaje nie tylko tajemnice Mandragory, ale odkrywa także coś bardzo ważnego dla siebie.

cz.info.pl; źródło: Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”

tgl 728x90