Szczecin zdobyty! Pogoń - Raków 0:1

Raków Częstochowa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski! Drużyna Medalików wygrała 1:0 z Pogonią Szczecin, a bramkę na wagę awansu zdobył Ivi López!

Od pierwszego gwizdka oba zespoły były skoncentrowane, ale również niezwykle zdeterminowane. Pierwszą groźną okazję w 5. minucie stworzyli zawodnicy Rakowa.

Ivi Lopez z prawej strony wypatrzył wbiegającego Deiana Sorescu, który zgrał piłkę do Fabiana Piaseckiego, lecz ten uderzył nieco nad poprzeczką bramki Bartosza Klebaniuka. Niespełna 10 minut później akcję Pogoni w środkowej części boiska zatrzymał Giannis Papanikolaou, który błyskawicznie zagrał do Vladyslava Kochergina.

Ukrainiec zdecydował się na strzał, ale nasza drużyna wywalczyła w tej sytuacji tylko rzut rożny. Pod koniec pierwszej części spotkania szybkim kontratakiem naszej bramce zagrozili gospodarze, których akcję strzałem kończył Kamil Grosicki. Z jego próbą nie miał jednak żadnych problemów Kacper Trelowski. Chwilę później podobną akcją popisali się podopieczni trenera Marka Papszuna, a akcję finalizował Ivi Lopez, jednak skuteczną paradę zaprezentował Klebaniuk, golkiper Portowców. Mimo przyspieszenia i bardzo dobrej końcówki nie zdołaliśmy jednak objąć prowadzenia.

Początek drugiej połowy pokazał, że oba zespoły aktywnie będą szukać zdobycia bramki. Najpierw strzał Iviego Lopeza zablokowała defensywa Pogoni, a następnie obok słupka uderzył Michał Kucharczyk. Z każdą upływającą minutą na boisku pojawiało się nieco więcej miejsca, co jedni i drudzy próbowali wykorzystać, przyspieszając swoje ataki skrzydłami. Po jednej z takich akcji w dogodnej sytuacji znalazł się Kucharczyk, który chciał zaskoczyć Trelowskiego strzałem z dystansu, ale zawodnik Portowców pomylił się, uderzając w boczną siatkę. Na ataki gospodarzy odpowiedział Ivi Lopez. Hiszpan posłał mocne i precyzyjne uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego i pokonał Klebaniuka. Gospodarze zmasowali swoje ataki, próbując za wszelką cenę doprowadzić do wyrówniania i tym samym dogrywki, ale do ostatniego gwizdka świetnie spisywała się defensywa Medalików oraz Kacper Trelowski. Raków wygrał, odnosząc ósme zwycięstwo z rzędu i zameldowali się w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski!

Drużyna Rakowa do gry wróci w najbliższą sobotę. W ostatnim ligowym meczu w 2022 roku na wyjeździe zagra z Zagłębiem Lubin.

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramki: Ivi 68'

Pogoń Szczecin: 81. Bartosz Klebaniuk – 2. Jakub Bartkowski (41. Paweł Stolarski 36’), 23. Benedikt Zech, 33. Mariusz Malec, 97. Luis Mata (4. Leo Borges 78’) – 8. Damian Dąbrowski, 27. Sebastian Kowalczyk (21. Jean Carlos Silva 78’), 7. Rafał Kurzawa, 10. Luka Zahović (22. Vahan Bichakhchyan 63’), 11. Kamil Grosicki – 18. Michał Kucharczyk.

Raków Częstochowa: 12. Kacper Trelowski, 4. Estratios Svarnas, 24. Zoran Arsenić, 7. Fran Tudor, 22. Deian Sorescu (71. Wiktor Długosz 88’), 23. Patryk Kun, 66. Ioannis Papanikolaou, 30. Vladyslav Kochergin, 17, Mateusz Wdowiak (27. Bartosz Nowak 62’), 11. Ivi Lopez, 99. Fabian Piasecki (9. Sebastian Musiolik 81’).

Żółte kartki: Papanikolaou, Lopez, Trelowski.

cz.info.pl; źródło: rakow.com