Mistrzowie Nordic Walking

Ekipa zawodniczek i zawodników Nordic Team Częstochowa zdobyła siedem medali podczas II Mistrzostw Świata Nordic Walking, które odbyły się w Kopalinie.

W zawodach, które trwały od 17 do 19 czerwca, wzięło udział blisko tysiąc sportowców m.in. z Francji, Włoch, Niemiec, Słowacji, Ukrainy, Stanów Zjednoczonych, czy Maroko, z czego zdecydowaną część stanowili Polacy.

Startowano na trzech dystansach: 5-ciu kilometrów, 10-ciu oraz w półmaratonie. Podczas niedzielnego finału częstochowska drużyna zdobyła siedem medali - 2 złote, 4 srebrne i jeden brązowy.

Ambasadorem Mistrzostw był czterokrotny Mistrz Olimpijski w chodzie sportowym – Robert Korzeniowski. Zawody zostały zorganizowane przez ONWF (Original Nordic Walking Federation) i ENWO (European New Walking Organization).