Puchar „Orientu”, czyli Gwiazdka ze sztukami walki

Dzieciaki rywalizowały walecznie i w duchu fair play – aż miło było popatrzeć. A że Klub Sportowy „Orient” działa już trzy dekady, była też okazja do składania podziękowań i gratulacji.

15. edycja Gwiazdkowego Pucharu Orientu odbyła się w niedzielę, 10 grudnia, w Hali Sportowej „Częstochowa” na Zawodziu. Zawodom towarzyszył festyn dla całych rodzin – w końcu klub „Orient” na co dzień prowadzi zajęcia sztuk walki (m.in. kick-boxing, taekwon-do) czy gimnastyki/akrobatyki dla dzieci i dla dorosłych. Oprócz sportowej walki były więc i nadmuchiwane atrakcje do zabawy, bajkowe minikino czy popcorn. Można też było poddać testom swoją gibkość oraz siłę.

W samym turnieju natomiast brali udział najmłodsi z rożnych kategorii wiekowych, a więc „szkraby” (roczniki 2020, 2021), dzieci młodsze (roczniki 2018, 2019), starsze (2014-2017), młodziki (2011-2013) i kadeci (2008-2010). Dla wszystkich były dyplomy uczestnictwa i upominki, a dla tych, którym poszło najlepiej – medale, dyplomy za najwyższe miejsca i nagrody rzeczowe.

Puchar Orientu był zarazem okazją do celebrowania jubileuszu – bo to już 30 lat działalności klubu, która przyniosła m.in., jak czytamy na jego stronie, ponad 4 tys. medali. Wiodącą dyscypliną, której tajniki można poznawać w „Oriencie”, jest taekwon-do. Kadra klubu szczyci się licznymi tytułami Mistrzów Polski Związku Sportowego Polskiej Unii Taekwon-do (ZS PUT) czy zdobywców Pucharu Polski ZS PUT; bierze też udział w imprezach rangi międzynarodowej – jak Mistrzostwa Europy czy Świata Taekwon-do TI (Teakwon-do International). Wysoko stoi w klubie także kickboxing – zawodnikom „Orientu” zdarzało się m.in. stawać na podium Pucharu Polski czy Mistrzostw Polski w tej dyscyplinie.

Z okazji 30-lecia klubu symboliczne podziękowania wręczyli prezesowi Zbigniewowi Pawlakowi prezydent Krzysztof Matyjaszczyk oraz wiceprzewodniczący Rady Miasta Łukasz Kot. Gratulacje i wyrazy uznania na okolicznościowej tablicy – podpisane przez prezydenta Częstochowy oraz przewodniczącego Rady Miasta Zbigniewa Niesmacznego – skierowane zostały do całej społeczności klubu m.in. za wkład w rozwój sportów walki w mieście i regionie.

Miasto dofinansowało wydarzenie w ramach inicjatywy lokalnej kwotą 28 600 zł.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa