XIV edycja statuetek przyjaźni

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 5 w Częstochowie już po raz czternasty zorganizowano uroczystą galę, w czasie której wręczono Statuetki Przyjaźni. Społeczność Ośrodka honoruje nimi życzliwe sobie osoby.

Historia Statuetki ma już 14 lat. Po raz pierwszy wręczono je w 2003 roku. Autorem statuetki przedstawiającej dzieci, które trzymają w dłoniach dwa przenikające się serca jest Pan Stefan Pala.

Licznie przybyłych gości powitała dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno–Wychowawczego nr 5 Pani Małgorzata Mysłek. Hasłem przewodnim uroczystości była myśl uznanego polskiego pedagoga i działacza oświatowego Czesława Banacha: „Przyszłość to coś – co staje się w nas dziś”. Prowadzące galę nauczycielki zapewniły, iż poprzez swoje działania placówka również włącza się w ten nurt, ponieważ już dzisiaj, poprzez stosowanie nowoczesnych rozwiązań edukacyjnych i specjalistycznych terapii buduje lepsze jutro naszego miasta, bo przecież, „jasne, że Częstochowa”.

W tym roku przyznano cztery statuetki. Statuetka numer jeden powędrowała do dr. inż. Romana Polko – generała dywizji Wojska Polskiego, za wrażliwość na indywidulane piękno każdego człowieka, statuetkę numer dwa odebrał Ksiądz Prałat dr Zdzisław Wójcik -  Proboszcz Kościoła Parafialnego pw. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie, Piotr Grzybowski – Naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich i Rozwoju Urzędu Miasta w Częstochowie to laureat trzeciej statuetki przyznanej przez placówkę, ostatnią statuetkę odebrał st. chorąży Jacek Spodniewski – JWK Lubliniec.

Co roku przyznawane są również nagrody specjalne; nagrodę Super Przyjaciela otrzymali ppłk. dypl. Krzysztof Tarapacz oraz st. chor. sztabowy rezerwy  Krzysztof Koselski – wiceprezes Wojskowego Klubu Biegacza „META” Lubliniec, nagroda „Złotego Anioła’ trafiła do rąk Aleksandra Wiernego- Naczelnika Wydziału Kultury Promocji i Sportu Urzędu Miasta w Częstochowie. Kolejnym wyróżnieniem jest statuetka „Serce za serce”, która w tym roku trafiła do rąk Zdzisława Wolskiego Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy, a także Stefana Pali – Artysty Plastyka. Kapituła Ośrodka przyznała również Honorowe Wyróżnienie wieloletniej przyjaciółce Ośrodka, a przede wszystkim jego podopiecznych, Pani Zofii Gogulskiej.

Każda gala jest niepowtarzalna, ma inny motyw przewodni i każda niezmiennie dostarcza wielu wzruszeń obecnym na uroczystości rodzicom, dzieciom, laureatom i pracownikom Ośrodka.

W tym roku uroczystość wręczania statuetek uświetniła swoim występem częstochowska wokalistka pani Agnieszka Janicka–Struska. Jej występ wzbudził aplauz i zachwyt publiczności. Podobnie jak występy dzieci z Ośrodka, które pod kierunkiem nauczycieli, jak co roku, przygotowały niezapomniane kreacje.

Wszyscy obecni na gali goście zostali obdarowani pięknymi prezentami, wykonanymi przy pomocy opiekunów przez dzieci z ośrodka i zostali podjęci wyśmienitym poczęstunkiem przygotowanym przez pracownice szkolnej kuchni.

cz.info.pl; tekst OSW nr 5: foto Waldemar Deska

{gallery}00_fotorelacje/osw-gala-17-id-19271:120:81:0:0:jquery_magnificpopup:Sleek{/gallery}