XV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej

W sobotę, 13 czerwca na terenie ośrodka „Pegaz” w Częstochowie odbył się XV Międzynarodowy Turniej Policji Konnej.

Tytuł najlepszej drużyny zawodów zdobyła reprezentacja KMP w Częstochowie. Indywidualnie zwyciężył jeździec z tej właśnie drużyny - Grzegorz Wypchlak. Puchary i nagrody wręczył zwycięzcom Zastępca Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji mł.insp. Piotr Kucia oraz Komendant Miejski Policji w Częstochowie nadkom. Sławomir Litwin.

Drugie miejsce zdobyła drużyna policji czeskiej z Brna, a trzecie - drużyna policji czeskiej z Ostrawy. W kategorii indywidualnej drugie miejsce zajęła reprezentantka policji czeskiej z Brna Eva Kovartkova, a trzecie - policjant z Pragi Martin Hornik.

Vladimira Blazkowa zwyciężyła w konkursie „Potęga skoku” oraz otrzymała tytuł najlepszej amazonki turnieju. Z kolei w ocenie jury najlepszy styl i grację przejazdu zaprezentowała zawodniczka drużyny policji węgierskiej z Budapesztu - Klara Szmid.

cz.info.pl; foto: Robert Amborski

{gallery}00_fotorelacje/15-policja-id-15196:120:81:0:0:jquery_magnificpopup:Sleek{/gallery}