Świąteczne Granie z Kubą 2023

Świąteczne Granie z Kubą i Dawidem Błaszczykowskimi powróciło po 4 latach przerwy. Fundacja, której patronuje Kuba „Ludzki Gest” zagrała już po raz piąty - 29 grudnia 2023 roku, tradycyjnie już na hali sportowej przy ul. Żużlowej w Częstochowie. Fundacja pomaga chorym i niepełnosprawnym dzieciom finansując ich leczenie oraz sprzęt rehabilitacyjny. Całkowity dochód z biletów cegiełek przeznaczony zostaje właśnie na ten cel.

O godzinie 17.03 rozbrzmiały słowa powitania a płyta rozbłysła gwiazdami sportu, kabaretu, estrady – małego i dużego ekranu. O Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy w 20-minutowych meczach piłki nożnej rywalizowały m.in. mistrzyni tenisa Agnieszka Radwańska, siatkarka Magdalena Śliwa, piosenkarka Anna Wyszkoni, ale również koledzy z boiska byłego kapitana reprezentacji Polski: Łukasz Piszczek czy Marcin Baszczyński, żużlowcy Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, aktorzy Dawid Ogrodnik i Andrzej Młynarczyk, kabareciarze Robert Korólczyk i Olga Łasak i wielu wielu innych o wielkich i dobrych sercach.

Cztery drużyny oznaczone kolorami: Czerwoni, Niebiescy, Zieloni i Morelowi choć charytatywnie i towarzysko a wyniki nie miały większego znaczenia, to jednak rywalizowały całkiem serio i na poważnie idąc po zwycięstwo.

W tym wydarzeniu oprócz szczytnych motywacji, świątecznego spotkania było sporo śmiechu, tańca, ciepłych powitań i dobrej muzyki ot, choćby na początek 7 życzeń zespołu Banda i Wanda, bo też w tym miejscu spełniały się marzenia podopiecznych ale i licznie zgromadzonej publiczności tego długo wyczekiwanego wydarzenia. W pełnej kolorów, świateł, dźwięków, spotkań, uścisków hali działa się magia, która przywracała wiarę w ludzi, w cuda, w moc wspólnego działania i czynienia dobra.

Patron rozgrywek Kuba Błaszczykowski mówi:
- Udało się po czterech latach powrócić z naszym turniejem. Jestem wzruszony i ze swojej strony bardzo dziękuję za pomoc wszystkim moim przyjaciołom, którzy tak bezinteresownie i z entuzjazmem przyjęli zaproszenie do udziału w „Świątecznym Graniu”. Super było też spotkać się ze wspaniałą częstochowską publicznością, zrobić wspólne zdjęcia, porozmawiać. W żartobliwym wywiadzie odpowiadając na pytanie: jak to zrobił, że całe życie spędzając w korkach nigdy nie spóźnił się na mecz odpowiedział, że dlatego, iż nigdy nie był kierowcą.

Pomimo, iż w tych zmaganiach nie chodzi o wynik meczów, ale o wygraną niepełnosprawnych dzieci, to walka była zacięta, pełna też emocji i wzruszeń, zaangażowania i profesjonalizmu – ale też tylko i tutaj można zobaczyć przytulających się i roześmianych adwersarzy.

Mecz finałowy wyłonił zwycięzców: drużynę Morelowych, gdzie grała m.in. Anita Włodarczyk, Magdalena Śliwa, Patryk Dudek czy Paweł Brożek który jako kapitan drużyny odebrał puchar z rąk Prezydenta Częstochowy:

-To wielka przyjemność móc po raz kolejny patronować wydarzeniu odbywającemu się w tak szczytnym celu, przy pełnych trybunach częstochowskiej hali sportowej. Fundacja „Ludzki Gest”, której patronuje Kuba Błaszczykowski, robi świetną pracę dla swoich podopiecznych, a jej działalność jest godna naśladowania. Dzisiaj wszyscy jesteśmy zwycięzcami – powiedział Prezydent.

W przerwie między meczami swoich sił w „pudłowaniu” do bramki mogli próbować najmłodsi uczestnicy. Choć może nie do końca w „pudłowaniu” bo wymaganiem było trafić w poprzeczkę albo w słupek, tutaj niekwestionowanym mistrzem został chłopczyk o imieniu Stefan – trafiał kiedy chciał i ile razy chciał.

Po około czterech godzinach zmagań, wręczeniu trofeum i rozdaniu upominków przyszedł czas na autografy, niekończące się rozmowy z bohaterami wieczoru i rozsiewaniu pozytywnych wibracji, czy to pod widoczną postacią efektownego, przebogatego srebrnego confetti, czy też pod niewidoczną postacią cudownych fluidów, które absolutnie dało się wyczuć.

Do zobaczenia za rok! Niech będzie nas więcej i więcej...

Więcej na www.ludzkigest.org i facebook.com/FundacjaLudzkiGest

dla cz.ifo.pl AgaO; foto: Kornel Orłowski

granie-z-kuba-2023-50
granie-z-kuba-2023-49
granie-z-kuba-2023-48
granie-z-kuba-2023-47
granie-z-kuba-2023-46
granie-z-kuba-2023-45
granie-z-kuba-2023-44
granie-z-kuba-2023-43
granie-z-kuba-2023-42
granie-z-kuba-2023-41