Pedagodzy wciąż się doskonalą – nie tylko z prowadzenia lekcji

Szkolenie dla nauczycielek szkół podstawowych i specjalistów Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych dotyczyło przemocy w kontekście przyjętych niedawno, nowych przepisów.

Szkolenie zorganizowano 18 września z z inicjatywy naczelnika Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rafała Piotrowskiego oraz dyrektora Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych (ZPPP) Rafała Dziwisa.

Tematyka dotyczyła przemocy wobec dzieci w świetle nowych przepisów prawa. Szkolenie poprowadziła Liliana Krzywicka – psycholożka, socjolożka, terapeutka, certyfikowana specjalistka i superwizorka ds. przeciwdziałania przemocy w rodzinie, zajmująca się też interwencją kryzysową. Ponad dwugodzinny wykład był pierwszą częścią dwuetapowego szkolenia, które zakończy się warsztatami na przełomie października i listopada.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku, także z inicjatywy naczelnika Wydziału Edukacji, dla dyrekcji szkół odbyły się szkolenia z zakresu przemocy domowej, rozpoznawania jej symptomów i podejmowania interwencji.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa