Tadeusza Kurka portrety słynnych Polaków

W czwartek 6 czerwca w Galerii Akademii Polonijnej w Częstochowie odbędzie się wernisaż twórczości Tadeusza Kurka – uznanego polskiego artysty plastyka.

Tadeusz Kurek jest autorem 3,7 tysięcy portretów znanych Polaków. Część swoich prac zaprezentuje podczas wernisażu 6 czerwca o 11:00 w Galerii Akademii Polonijnej w Częstochowie.

Tadeusz Kurek jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Światowej Rady Badań nad Polonią. Jego ilustracje znalazły się w 20 wydawnictwach poświęconych wybitnym przedstawicielom Polonii. W tym zakresie jest także laureatem światowego konkursu na pomnik Polonii.

Jego wystawy prezentowane były na wszystkich kontynentach, z czego najnowsza z nich pokazana zostanie w RPA. Jest autorem projektu promującego nasz kraj za granicą - „Stolice Polski” to wystawa, która w nowy sposób przedstawia kluczowe, ze względu kulturowego i historycznego, miasta w Polsce – Gniezno, Poznań, Kraków i Warszawę. Wykłada na Akademii Nauk Stosowanych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Prof. Tadeusz Kurek to niezwykle barwna i ciekawa postać, mając 88 lat pozostaje bardzo aktywny artystycznie, naukowo i społecznie.

czwartek 6 czerwca 2024
Galeriia Akademii Polonijnej w Częstochowie, ul. Pułaskiego 4/6
Wernisaż: godz. 13.00.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

tgl 728x90